Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KURDELE ÇİÇEK DETAYLI ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK ŞAPKA

KURDELE ÇİÇEK DETAYLI ŞİŞ ÖRGÜ BEBEK ŞAPKA

2368
Nazarca-kurdele-cicek-detayli-bebek-sapka-yapimi
Nazarca-kurdele-cicek-detayli-bebek-sapka-yapimi

Şiş işi Örgü bebek Şapka/Bere modelleri ve Sesli anlatımlı videolu tarifleri. Bugünkü modelimizde Çiçek ve Kurdele detayı ile Lora bebek şapkası/İngiliz tarzı bebek şapka modeli anlatımlı da göreceksiniz.

Tamamı haroşa örgüden oluşan Bebek şapkasının ense bölümü de düz örgü tekniği uygulaması yapılmış. Enseye Biye yapılarak Bu biye içerisinden kurdele geçirerek önden bağcıklı bir Şapka şeklinde hazırlanmış.

firfirli-kurdele-cicekli-bebek-bere-sapka
firfirli-kurdele-cicekli-bebek-bere-sapka

Fırfırlı çiçekli kurdeleli Bebek şapkası kız ve erkek bebeklere uygun olarak tasarlanmış. Öndeki fırfır ve çiçek süsleme detaylarını daha değişik yaparak kullanılabilir

Şiş İşi Bebek Örgüsü Yeni doğan bebeklerden 3 aylık bebeklere olacak boyutlarda 0-3 ay bebek Şapka modeli şiş örgüsü küçük ölçüde bebek şapkası olarak hazırlanmış.

Modele 65 ilmek alarak başlanıyor. Daha büyük bebekler için bir, bir buçuk yaşlar 70-75-80 ilmek kadar arttırarak yapabilirler bir şey.

cicek-suslu-kurdele-detayli-bebe-sapka-sis-orgu
cicek-suslu-kurdele-detayli-bebe-sapka-sis-orgu

65 ilmek dümdüz örülüp daha sonra arkasından ense kısmından kesilerek arka ve yanlar ayrılıyor. Boyun kısmındaki biye örgüsü örüldükten sonra en son önde görülen Şapkanın fırfırları yapılıyor.

Şapkayı örmek için tek renk Bernat marka softee Baby Koton örgü ipi kullanılıyor.İp %60 Koton %40 akrilik ipten oluşuyor. Siz bebe ipleriyle de hazırlayabilirsiniz.

3 numara örgü şişleri ile yapıldığında 65 ilmek atarak bebek şapkasına başlanıyor. 3-6 ay arası 70 ilmek ile başlayabilir, 6-9 aylara 5 er ilmek ekleyebilirsiniz.

Kaynaklar:Post yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Lora Çiçekli Kurdeleli Küçük Bebek Şapka Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz