Örgü Modelleri YENİ ÖRGÜ SEZONUNA YENİ LİF TASARIMI TARİFİ

YENİ ÖRGÜ SEZONUNA YENİ LİF TASARIMI TARİFİ

649
yeni-sezon-yeni-lif-tasarimi
yeni-sezon-yeni-lif-tasarimi

Yeni Örgü Sezonu artık başladı. Bende size Yeni Lif Tasarımı olan Rengarenk Yıldız ve Baklava desenlerinden oluşan Fıstıklar ile yapılan Lif Tarifi ile Örgü Sezonunun ilk Lifini yayınlıyorum.

Modelin anlatımından önce görmeyenler görsün istediğim Görenlerin pişman olmadığı Papatyalı 3 İlmekli Bebek Yelek modelinden sizi haberdar etmek istiyorum.

Düz Örgü Kolay Bayan Hırka modeli de uzun bol rahat ve örülmesi kolay Şiş ile Kadın Hırkalar isteyen Arkadaşlarımın çok beğendiği bir Tarif.

,Örgü Yelek Arşivimden seçerek derlediğim 71 Tane Bebek Yeleği Modellerini de Kendi Arşivinde görmek isteyen hanımlar için onu da buradan görebilirsiniz.

Uzun Yoncalı Lif modeli de bu modeli paylaşmadan 1-2 gün önce paylaşılan Lif Modeli çalışması.Bu Lifin Kare olan modeli de var.Takım Sabun Lifleri yapabilirsiniz.

yildiz-desenli-yeni-sezon-lif-modeli
yildiz-desenli-yeni-sezon-lif-modeli

Tek parça şeklinde örülen Ortadan başlayıp hep fıstıklar ile yapılan Modelin ara örneğin de kutu tekniği yapılmış.Fıstıklı Kenar modeli ile tamamlanmış.

Lif ipi ve uygun 4 ya da 5-6 veya 7 numara Tığ ile bu modeli yapabilirsiniz. 6 zincir çekin halka oluşturun 1 zincir çekin yuvanın içine arada 1 zincir olacak şekilde 6 tane 4 defada çekilen fıstıklar yapın. Başladığınız noktada kapatın.

1 zincir ile ilmeği uzatın aynı noktaya 1 fıstık yapın.1 zincir ie aynı yere 2. fıstık yapılır. 2. Sırada Yuva içine 2 tane fıstık yapılır ara da yine 1 zincir olur.

Bu şekilde Fıstıklar artırılarak  4 sıra örüldükten sonra Yıldız deseni için 2 renk çalışmaya başlanır.Kenar Oyası Fıstıklardan yapılır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz