Menü Kapat
saten-ipten-kabarik-modelli-bebek-battaniyesi

SATEN İPTEN KABARIK BEBEK BATTANİYESİ YAPIMISaten İple Bebek Battaniyesi Yapılışı. Battaniye Modeli 2 tür iplikle yapılmış motifler ile gösterilmiş.Örnek Tarifinde Pembe Renk Saten İpe Bebek Battaniye yapılışını izleyebiliriz.

Biraz önceki modelimiz de Yeni Sezon Lif Modeli Tasarımı olan çok güzel Sabun Lifi modeliydi.Ona da buradan bakınız.

Papatyalı 3 İlmek Yelek modeline bakmazsanız pişman olursunuz. Bakın örebileceğiniz mink bir bebek varsa bunu örün. Çok cici ve çok farklı Yelek örme tekniği ile yapılıyor.

saten-ipten-bebek-battaniyesi-yapilisi
saten-ipten-bebek-battaniyesi-yapilisi

Her iki ipte Nako ipi ancak Beyaz olanın tam olarak Nakonun hangi ipi olduğunu bilinmiyor.Pembe olan Nako Saten İple 3 numara Tığ ile yapılıyor.Beyaz olan 4 numara Tığla yapılmış.

Her iki ipte kaliteli,yumuşak ve Battaniye örmek için harika. Ama Pembe olan da Tığ 1 numara daha ufak kullanıldığında Örneğin daha belirgin olduğu görülüyor.

orgu-saten-iple-battaniye-yapimi
orgu-saten-iple-battaniye-yapimi

Sizlere tavsiyem bir şey örmeye karar vermeden önce eliniz de varsa ve mümkünse 1-2 çeşit iple Modelin örneğini çıkarın.Tabi sadece İp değil şiş ya da tığ ne kullanıyorsanız 1-2 numara Küçük ve Büyük Tığ ve şişleri ile de motifi önce bir görün.

saten-orgu-bebek-battaniyesi
saten-orgu-bebek-battaniyesi

Örneğin Ters tarafındaki modeli de sevdim.Ben Battaniye için önerdim ama siz ne isterseniz onu örebilirsiniz.Ben en çok Battaniye için yakıştırdım.

2 Comments

  1. Geri bildirim: 3D ÖRGÜNÜN TAŞLI KADIN PATİK MODELİNE KATTIĞI ZARİFLİK | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ÖRGÜ DESENİ TARİFLERİ VE 50 TANE İLHAM VEREN MODEL | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir