Hobi El İşi Oyuncak Yapımı YENİ ÇORAPTAN OYUNCAK FARE YAPILIŞI

YENİ ÇORAPTAN OYUNCAK FARE YAPILIŞI

520

Ne zaman çorapla yapılan bir oyuncak yapılışını paylaşsam bende yada aynı benzer içeriği paylaşanlarda hep söze; Eski giymediğiniz bir çorabınızla, diye başlıyoruz.Kim isterki giyilmiş eski bir çorap kullanarak yavrusuna oyuncak yapmayı.çocuk bu ağzına sokabilir,sarılır hatta oyuncağını öpebilirde .Siz en iyisi bütün yazılanları boşverin gidin 1 tl yada 2 tl vererek yeni ve temiz bir çorapla yapın oyuncağı :)  Ben içeriğin başlığınıda eski çorapla değil yeni çorapla diye yazımı okumuyanlar için vurgulucam.:)Kolay gelsin.

coraptan-oyuncak-fare-yapimi

 

Çorabı resimdeki gibi Bilek kısmından, uç ukmı ve topuk kısmı olarak 3 parçaya bölünüz.Topuk kısmındaki parçanın ayak ucuna doğru gelen bölgeye resimdeki kadar bir kesik atınız.

 

Ağız kısmıolucak yeri 1. resimdeki gibi her iki yönden ucu sivri olucak şekilde dikin.2.Resim :Farenin bacak ve kulakları için kesilen parçalar

 
bacakolucak parçaların yanlarını ve bir pantolon gibi duracak şekilde ortalarını dikin. çorabın bilek kısmına gelen parça ile birleştiriniz. resimde içi sert dursun diye bişeler konmuş siz arzu ederseniz elyaf yada pamuk kullanın.Baş kısmınada elyaf doldurun yerine dikin kötü görünmemesi için çorabın bilek kısmınla farenin boyun kısmındaki dikişikamufle ediniz.yüzünü dikiş, boncuk, yalancı oyuncak gözü ,düğme vs kullaarak oluşturun hee bu arada elleri ve kulaklarıda dikin :)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz