YELEK MODELLERİ İÇİN KARNIBAHAR ÖRGÜ MOTİFİ

orgu-yelek-motifleri-karnibahar
orgu-yelek-motifleri-karnibahar

Çeşitli modelleri olan Karnabahar Modelleri içinden Yelek Modellerine en çok yakışan Bebek Battaniyelerin de en çok kullanılan Karnıbahar Örgü Motifi Tarifi.

Önceden hazırlanan Motif Angora ip ve 3 numara Şişle yapılırken Örneğin anlatımı için de 3,5 numara şiş ve daha kalın olan Bebe İpi ile yapılmış.

yelek-ornegi-karnibahar-motifi
yelek-ornegi-karnibahar-motifi

İpi ve Kullanılan Şiş numarası daha İnce olan Model daha kibar ve güzel duruyor.Yelekler için İnce iple olur ama Kışlık Bebek Örgüler için Bebe ipi ile yapabilirsiniz.

Örgünün Motifleri 9 ve katlarından + 1 ilmek dahil edilerek yapılıyor ve 4 sıra yapıldığında Motif ortaya çıkıyor.Örneğin motifi 39 ilmek yani 2 Motif şeklinde gösteriliyor.

Karnabahar Yelek Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*