El İşleri Bebek Örgüleri YELEĞİ PATİĞİ VE ŞAPKASI ÇİĞ TANESİ BEBEK ÖRGÜLERİ

YELEĞİ PATİĞİ VE ŞAPKASI ÇİĞ TANESİ BEBEK ÖRGÜLERİ

13919
cig-tanesi-model-3lu-bebek-orgu-takim-tarifi
cig-tanesi-model-3lu-bebek-orgu-takim-tarifi

Örgü Çiğ Tanesi Modeli ile yapılan Bebek Örgüleri Yelek, Patik ve Şapka dan oluşuyor. 3 parça Örgü Bebek Takımı şiş modeli tam anlatımlı olarak gösteriliyor.

Toplam 4 video halinde modelin detaylı yapılış Tariflerini göreceğiz. İlk videoda Örgü Çiğ Tanesi nasıl yapılır? örnek tarifi gösteriliyor.

2 ci videoda modelin Çiğ Taneli Bebek yelek yapılışı, daha sonra Çiğ tanesi Örgü Bebek Şapka modeli ve Çiğ Tanesi Bebek Patik modeli ile devam ediyor.

cig-tanesi-model-yesil-bebek-yelek
cig-tanesi-model-yesil-bebek-yelek

Önceki Bebek Örgüsünün yapılışı için Buradan Tek Parça Başla Ör Bitir Bebek Hırka Modeli yayın da.

Kız bebek ve Bayan örgüleri içinde sizlere 2 Farklı Modelle Damla örgü modelleri adı altında olan Ajurlu bir model var Onu Tavsiye ediyorum.

Şimdi gelelim bu 3’lü Takım yapılan Yeşil Bebek Takım Modellerine. El örgüsü bebek takımında Kartopu Baby One örgü ipi ve 4 numara şiş kullanılmış.

Çiğ Tanesi Örnek Yapımı Videosu

Örgü Çiğ Taneli Yeşil Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Erkek bebek yeleği formatında örülmüş 4 düğmeli bir bebek Yelek. V yaka tarzı oluşturulmuş.

Çiğ Taneleri örneği yeleğin her tarafında ön ve arka parçalarında kullanılmış, kız ve erkek bebekleri uygun bir örnek ve model.

Yeleğin yapılışında 1,5-2 Yumak Yün kullanılarak model tamamlanmış. Örgü yelek 1 yaş ölçüsündeki erkek bebeklere göre uygulanmış.

v-yaka-yesil-cig-tanesi-bebek-yelegi
v-yaka-yesil-cig-tanesi-bebek-yelegi

Toplamda 34 tekli ilmek atılarak örgüye başlanır. Bu 34 ilmeği 4 sıra Haroşa örgü yapın. Haroşa örgüler ile yaka tamamlandıktan sonra ilk ilik evinide açıyoruz.

Örgünün başında ve sonunda 7 şer ilmek haroşalar düğme biyesi olarak ayrılır, ortadaki kalan ilmeklere model yerleştirilir.Yeleğin Arkası ise 64 ilmekle başlar.

Yeşil Çiğ Taneli Örnekli Bebek Yelek Videosu

Çiğ Taneleri Ponponlu Bebek Şapka Yapılışı

Aynı örnek ile örülen Ponponlu bebek şapkası da yine Kartopu Baby One örgü ip ile yapılmakta, 1 yaşına kadar olan bebeklere uygun boyutlarda.

Şapka lastik örgü ve Çiğ tanesi örneğinden oluşuyor. Açık bir şekilde örülen şapka daha sonra temiz bir dikiş ile birleştirilip tepesinde Ponpon dikiliyor.

yesil-yelekli-patik-sapka-bebek-orguleri
yesil-yelekli-patik-sapka-bebek-orguleri

Şapka 1 ile 4-5 yaş çocuklara da olabilecek boyutlarda yapılmış. Esnek bir örgü olduğu için 4 yaşlarına kadar rahatlıkla takabilirler.

2-6 yaş arası olabilecek boyutlarda olduğu söylenen bu şapka 89 ilmek atılarak lastik tekniği ile başlanmış. Daha sonra üzerine örnek kurularak tamamlanmış.

Bebek Şapka Videosu

Örgü Çiğ Tanesi Model Bebek Kıvrılan Modelli Patik Yapımı

Aynı örnek ile Şirin mi şirin bilek kısmı kıvrımlı, ayakta güzel oturan bir bebek patiği yapılmış.

Bot bebek patik şeklinde yapılan bu patik 1 yaş ölçüsündedir, çeyrek yumak örgü ipi ile yapılan çok kolay bir patik modeli olmuş.

Kaynak: Örgü Tasarımı,Anlatımlı Videoları ve Resimleri hobievimm elif afacan Kanalına Elif Hanıma Aittir.Makale yazarı nazarca.com

Yeşil Bot Patik Bebek Modeli Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz