El İşleri YAZMALARA 2 RENK KARANFİL YAPRAĞI OYASI

YAZMALARA 2 RENK KARANFİL YAPRAĞI OYASI

5997
yaprakli-karanfilli-tig-isi-cicekli-oya
yaprakli-karanfilli-tig-isi-cicekli-oya

Karanfil Tığ Oyaları dediğinizi çok farklı modeller görebilirsiniz. Bugün Karanfil yaprağı tığ oyası modeli Yazmalara nasıl uygulanır? onu öğreneceğiz.

Ama model aşamasına geçmeden önce sizlere sayfamızda yayınlamış olduğumuz Tığla Tunus oyası modeline görmenizi öneriyorum iğne yapraklı çok güzel bir Tunus işi oya tekniği.

Çeyiz oyaları için Havlu ve Yazma Oyası Tarifi ile sizlere 3 Dal 3 Çiçek Modeli oya yapımı aşamalarına da buradan bakmanızı tavsiye edeceğim.

mor-yaprakli-karanfil-oysi-yazma-modeli
mor-yaprakli-karanfil-oysi-yazma-modeli

Çiçekli Karanfilli Yapraklı Tığ Oyaları ve yapılışları ile bugün tığ battı ve alt oyası Yeşil, karanfil yaprakları Mor olan güzel bir tığ oyası tarifi görüyoruz. Oyanın yapılışı aşamasında motif aralarını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Anlatımlı tığ oyaları, iğne oyaları, mekik oyaları gibi modellerde modeli tam göstermek için motifler daha yakın yapılır, burada motif aralığını belirleyecek olan sizlersiniz.

cicekli-tig-oyasinda-karanfil-yapraklari
cicekli-tig-oyasinda-karanfil-yapraklari

Model Tığ battı dan sonra 2 sıradan oluşuyor.İlk olarak yapraklı alt oyası yapılıp, daha sonra üzerine mor ile Karanfil yaprakları motifleri yapılmakta.

Yapraklı Karanfil Oyası Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz