Menü Kapat

tomurcuklu-yaz-orgusu-model

YAZ TOMURCUKLARI ÖRGÜSÜ TARİFİTomurcuklu Yaz Örgüsü Delikli zarif Modeli ile sadece Gelin Yelekleri için değil Anlatımlı Tarifi ile Her şey örülen bu modele Battaniye,Şal,Etol,Lizözler ve daha bir Çok Örgüler yapılır.

Kibar Fıstıklı Tomurcuklu Yelek Modeli Örgü İçin Angora Gelin Pembesi iplik ile örülen model için 2 numara Tığ kullanabilirsiniz.

Daha kabarık ve kalın ele gelen 3d Örgü Tığ işi Modeli olan Büzmeli Trabzan Örgü Modelini de inceledikten sonra Modeller arasın da seçim yapabilirsiniz.

yazlik-tomurcuk-orgu-modeli
yazlik-tomurcuk-orgu-modeli

Yelek eteği için enine yapılan Trabzanların üzerinden başlanan model ilk sırasın da dikiş payı için ilk yuvaya 4 tane trabzan örülür.

3 zincir tığa 2 dolayın 2 yuva sonrasına 1 tane 3 lü trabzan 3 zincir 2 dola 2 tane 3 lü trabzan Tekrar 3 zincir tığa 2 kez ip dola 2 tane 3 lü trabzan 2 zincir 2 tane aynı yuvaya yine 3 ü trabzan şeklinde sırayı tamamlayınız.

2. sırada Yine 4 trabzan ile başlanır 3 zincir ilk yuvanın içine sık iğne 3 zincir  çekin Trabzanların ortasındaki yuvaya 1 tane 6 lı fıstık yapın 4 zincir ilk yuvaya aynı sık iğne 3 zincir trabzan aralarına 6 lı fıstık şeklinde bu işlemi tekrarlayınız.
Yaz Tomurcukları Yelek Videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: TEKLİ DAMLA ÖRGÜLÜ BEBEK HIRKA MODELİ YAPILIŞI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir