El İşleri Bebek Örgüleri WATERFALL (ŞELALE) TEKNİĞİ 2 ÖRGÜ VERSİYONU

WATERFALL (ŞELALE) TEKNİĞİ 2 ÖRGÜ VERSİYONU

1850
Nazarca-tig-isi-selale-orgu-versiyonlari
Nazarca-tig-isi-selale-orgu-versiyonlari

Tığ Örgüsü Waterfall​ Şelale Tekniği ile aynı Tığ Modelin 2 değişik Örgü Versiyonu nasıl yapılır?Baklava ve Zikzak Deseni ile Tarifleri.

ebruli-iple-selale-waterfall-ornek-anlatimi
ebruli-iple-selale-waterfall-ornek-anlatimi

Yabancılarda Waterful Türklerde Şelale örgü tekniği olarak bilinen Tığ işi örgü modelinin hem Baklavalı örgü versiyonu hem Zikzak desenli Örgü versiyonu.

Watefall-selale-baklava-orgu-versiyonu
Watefall-selale-baklava-orgu-versiyonu

Değişik farklı iptal ile nasıl yapılacağı püf noktaları emine Toker hanım tarafından gösteriliyor.Hobi Mühendisi adı ile tüm sosyal ağlarda ve Youtubeden ulaşabilirsiniz.

Waterfall​ Şelale Yöntemi ile Zikzak Görünümlü Tığ Modeli

İlk modelin yapımında Alize burcum Batik örgü ipleri kullanılarak modelin yapım aşamaları gösteriliyor.Örnek zikzak şeklinde yapılmıyor ama görüntüsü zikzak şeklinde görünüyor.

Waterfall-selale-zikzag-orgu-deseni
Waterfall-selale-zikzag-orgu-deseni

İlk modelde birisini tek renk, birisini ebruli ip iki renk geçişi ile hazırlanmakta. İsteyenler rengarenk ve çalışabilirler ya da farklı ip de kullanabilirsiniz.

Zincir üzerine örnek başlanıyor herhangi bir lastik uygulaması yapılmadan model kurulumuna geçiliyor. Bu modelde Emine Toker hanımın da dediği gibi yapılabilecek çok proje var.

Bu örgü ile kalın ipler,ince ipler,Angora ipler,fantezi ipler kullanarak kıyafetlerden aksesuarlara kadar her türlü örgü yapabilirsiniz.

Zikzak Desenli Tığ İşi Yapım Aşamaları

Waterfall​ Şelale Örgüsü 2. Versiyonu Baklava Modeli Yapımı

Bu modelde aynı örgü versiyonu Baklava deseni ile yapılarak modelin uygulamasında, yine çift renkli Kartopu Deluxe ve Alize lanagold örgü ipleri kullanılıyor.

selale-tig-model-baklava-desenli-ornek
selale-tig-model-baklava-desenli-ornek

Her iki ip markasıda kışlık örgü projelerinde kazak, hırka, ceket modelleri için çok uygun dokulara sahip ipler.

Waterfall​ Şelale Baklava Örgü Versiyonu Modelin hazırlanmasında 4 mm 7 numara tığ kullanılarak örneğin tarifi çıkarılmıştır.

Baklava Tığ modelde çektiğiniz zincir sayısının önemi yok, yapmak istediğiniz modelin genişliği sayısında zincir çekip üzerine deseni kurabilirsiniz.

Waterfall​ Şelale Baklava örgüsünde ilmek sayıları 6 ilmek +1 ilmek olarak kuruluyor. 6 ilmek katları ile zincir çekilir en son 1 zincir daha çekiliyor.

Kaynaklar:İçerik Makale nazarca.com-Videolu Anlatımlar Hobi Mühendisi Kanalına Aittir.

Çift Renk İpliklerle Baklava Tığ Örgüsü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz