Yemekler VİTAMİNLİ KİVİLİ PORTAKALLI EV YAPIMI DONDURMA TARİFİ YAPIMI

VİTAMİNLİ KİVİLİ PORTAKALLI EV YAPIMI DONDURMA TARİFİ YAPIMI

2613
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi

İşte Meyveli Dondurma dediğinde böyle olmalı.

Bol Vitaminli Kivili,Portakallı Ev Yapımı Dondurma Tarifi Resimli olarak sizlere sunduğum bu güzel C vitamini deposu El yapımı Dondurma.

Yazın çocuklarımızın Dondurma istekleri bitmek bilmiyor. Elbetteki Dondurmanın içinde de sütten dolayı vitamin var fakat bu şekilde Ev de yapılan Meyveli Dondurma Tarifleri gerçekten birer enerji deposu.

Böylelikle çocuklarımız hem Dondurma ziyafeti çekecek hem tam büyüme çağlarındaki gerekli Vitaminleri almış olacaklar.

Kivi çok Vitaminli olmasına rağmen maalesef benim yiyemediğim meyveler arasında . Tüylerinden dolayı huylandığım için dokunmakta çok zorlanıyorum.

Birisi karşımda Kivi soyarken dahi  dişlerim bir tuhaf oluyor gibi geliyor. Tabi benim eşim Karadenizli Rize’li olduğu için biz çok şanslıyız.

Rize Ardeşen’de Bahçelerimiz de her tür çeşit en çok ta Kivi bulunur. Dalından koparıldığı gibi bize kargoyla sık,sık gönderiyor Kayın pederim ve Kayın validem sağ olsunlar.

Sitemde sizler için Evde Hangi Malzemeler İle Dondurma Yapılır bir çok ilginç farklı lezzetleri olan bazıları çocukların çok seveceği , bazıları da çok Vitaminli Ev Yapımı Dondurma Tarifleri Paylaştım.

Buradan onların linklerini vereceğim isterseniz onlara da  bakmanız için. Öncelikle çocukların ayıla bayıla yiyecekleri El Yapımı Dondurmaların Tariflerini vereyim.

Ev yapımı Gazozlu Jelibonlu Buzlu Dondurma hem görüntüsü hem muhteşem tadı ile sadece çocukların değil büyüklerin de gönlünü feth etti diyebilirim.

Hem Organik yiyeceklere önem verenler için de Organik Dondurma Tarifi

Hazır Dondurma demişken Dondurmadan Yapılan Pasta Kit katlı Yaş Pasta Tarifi oldukça güzel. Aynı zamanda dilimlenmesi çok kolay ve tam ikramlık leziz bir Dondurma Çeşidi.

Çocuğunuzun sık,sık Dondurma yemesini istemiyorsanız size Yalancı Dondurma Tarifini göstereyim. Korkmayın içindeki malzemelere çocuğunuz asla hayır diyemeyecek. Bonibonlu Külahta Krem Şantili Dondurma harika.

Yine süt ile yapılan Çikolatalı Ev Dondurması diyebileceğimiz kahvaltıların vazgeçilmezi Sarelle ile yapılan Nutellalı Dondurma Tarifi bunu kesin çok sevecekler.

Sadece Kivi yemez benim çocuğum üstünde birde çikolata olsa harika olurdu mu dediniz? o zaman bu tarif tam size göre Çikolatalı Kivili Ev Yapımı Dondurma Yapılışı.

Klasik Dondurma Tarifi isteyenler için Süt ve Salep ile Dondurma Yapılışı sayfamız ilginizi çekebilir.

Ya size sadece Muz ile Dondurma yapılıyor ve bu Muzdan Yapılan Dondurma tadı enfes oluyor desem çocuklar için hem Vitaminli hem asla hayır diyemeyecekleri kadar güzel bir Ev Yapımı Muzlu Dondurma Tarifi.

Bu arada sevgili okuyucularım yeni tatları,değişik yemekleri ve güzel sunumları olan yemekleri seviyorsanız Yemekler Kategorimize bakmalısınız. Kolay gelsin.

Not. bu tarz plastik dondurma kapları tabak çanak satan yerlerde ve Japon pazarların da bulunuyor ama siz onun yerine plastik küçük bardaklar da ya da Danino, Danone gibi kaplarını kullanarak yapabilirsiniz. Çubuk olarak Dondurma çubukları iş görür.

vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi

vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi-1
İki kivi 1 Portakal tek dondurma için .
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi-2
Kivilerin kabuklarını soyunuz ve miksere koyunuz.
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi-4
Mikserde kivileri püre haline getiriniz.
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi-5
Tatlandırmak ve lezzet katarak vitamin seviyesini maksimuma çıkarmak için içine bir adet Portakal sıkınız.
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi-3
Portakal sıktıktan sonra tekrar mikserde bir kaç saniye tutunuz. Plastik kaplara koyup içine dondurma çubuğu koyarak Buzdolabının difrizinde donuncaya kadar bekletiniz. Afiyet olsun

vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi
vitaminli-ev-yapimi-kivili-portakalli-dondurma-yapilisi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz