uzatilan-ilmekle-kurulan-tig-oyasi-yapimi


UZATILAN İLMEKLE KURULAN OYA MODELİ TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Örümcek yapılarak Uzatılan İlmekle Yapılan Oya Modeli Tarifi-Sıralı Oya Örneği anlatımlı yapımını izlemeye başlıyoruz.Yeşil Yazmaya Uyumlu örnek ve renkler ile yapılıyor.

Burada Oya hanımın da dediği gibi Örümcekler aynı boy yapılmadığın da Oya çok karışık görünür. Dondurma Sopasından Havlu Kenarı Dantel yapılışında bu nedenle Çubuk kullanılmış.

uzatilan-ilmekli-orumcekli-sirali-oya-yapimi
uzatilan-ilmekli-orumcekli-sirali-oya-yapimi

Bazı örnekler Örümcek yapılıp diğer sırada Kanadından ilmek toplanarak yapılıyor.Bazı modeller de Kalemle Yapraklı Fıstık Oyası gibi Kalem kullanılarak boylarda eşitlik sağlanıyor.

Bu nedene Örümcek boylarını eşit ve uzun yaparsanız Oya daha Gösterişli görünecektir.İlk sıra Örümcek yapımı için İpi sabitleyin.

Uzun bir Örümcek çekin sıradaki kutuda kapatıp yine aynı boylarda örümcek çekin.İlk sıra bu işle ilk sıra ile yapılır. Diğer sırada ilk kanatlardan çekilerek sıra tamamlanır üst sıraya geçilir.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir