ÜÇGEN ŞEKLİNDE ÖRÜLEN KOLAY BEBEK PATİK MODELİ


Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgüler, Patikler, Tığ İşi

Örgü örmeyi çok iyi bilmiyor fakat bir bebek patiği örmek istiyorsanız üçgen şeklinde örülen bu bebek patiğini rahatlıkla çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Üçgen basit şekilde örülen bebek patik örneği için bebeğinizin ayak ölçüsüne göre örebilirsiniz. Fakat 48-50 ilmek ile başlayıp 3 ilmekte kestiğinizde patik 1 yaş altı bebek için uygun olur diye düşünüyorum. Siz yinede kendi göz kararınıza örün sonra o kadar ördüm küçük,büyük geldi demeyin aman:). Kare örülen ve aynı mektup zarfı gibi dikilmiş olan parçayı bebeğin patiğinin ön kısmı, üçgen örülen parça ise patiğin arka bilek kısmına gelen bölümü. Tığ işi bilen hanımlarda aynı üçgen şeklinde motif yaptıktan sonra iki üçgen motifi resimli anlatımdaki patik gibi birbirine dikerek patiği yapabilirler. Diğer şiş ve tığ ile örülen bebek örgülerine burdan bakabilirsiniz.

kolay-ucgenden-yapilan-bebek-patigi
kolay-ucgenden-yapilan-bebek-patigi

kolay-ucgenden-yapilan-bebek-patigi-1

 

kolay-ucgenden-yapilan-bebek-patigi-2

 

Bebek patiğinin dikilişi kare olan örgüyü mektup zarfı gibi dikin ve üçgen parçayla birleştiriniz.

kolay-ucgenden-yapilan-bebek-patigi-3

Burda patik parçalarını nasıl birleştirerek dikebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “ÜÇGEN ŞEKLİNDE ÖRÜLEN KOLAY BEBEK PATİK MODELİ”

    1. Sevgili Gamze en alttaki resme dikkat et. Bak bir tane üçgen bir tane kare örgü örülmüş. En alttaki resimde de nasıl dikilecek onu gösteriyor ikisini birbirine gösterdiği gibi dikeceksin. Bir tanesi mektup gibi diğer üçgenin uçlarını birleştirmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir