ÜÇGEN PEYNİR KUTULARI VE DUVAR KAĞITLARINDAN DEKORATİF SÜS KUTU YAPILIŞI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Simit yanında vazgeçilmemiz olan üçgen peynirlerin kutularını değerlendirerek yapacağımız dekoratif küçük şeyleri koyabileceğiniz dekoratif süs kutusu yapmak isteyenler buyursunlar.  İçine incik boncuk ve takılarınızı koyabilirsiniz. Projemiz için gerekli malzemeler neler ilk önce onları yazayım sonra nasıl yapmışlar püf noktaları ne? hangi mazemeler kullanılır onları aktarayım size.

Üçgen peynir kutusundan dekoratif süs kutusu malzemeleri: Üçgen peynir kutuları,Desenli ve düz duvar kağıdı,tutkal,akrilik boya ve süslemeler için ince şerit kurdele,incik boncuk vs.

Öncelikle peynir kutusunun daha şık ve sağlam olması için kutunun içine tutkal sürün ve kutunun içine göre kestiğiniz düz renk yuvarlak duvar kağıdını yapıştırınız. Aynı şekilde kutunun içindeki yan duvarlar içinde şerit şeklinde kestiğiniz duvar kağıdını yapıştırarak kuruması için bekleyiniz.

ucgen-peynir-kutusundan-suslu-saklama-kutusu

ucgen-peynir-kutusundan-suslu-saklama-kutusu

Peynir kutusunun dış üst yüzeyleri içinde yan kısımlar ve altına aynı şekilde duvar kağıdı keserek tutkalla yapıştırıyoruz. Sade duvar kağıtlarının üzerine dekupaj yapabilir ya da akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Peynir kutusunun kapağının tüm içine ve dış yüzeylerine kestiğiniz desenli ve düz duvar kağıtlarını iç ve dışa yuvarlak ve şeritler şeklinde yapıştırınız. Bu projede duvar kağıdı kullanmalarının sebebi kalın ve kabarık desenli olması.

One thought on “ÜÇGEN PEYNİR KUTULARI VE DUVAR KAĞITLARINDAN DEKORATİF SÜS KUTU YAPILIŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir