ÜÇGEN PEYNİR KUTULARI VE DUVAR KAĞITLARINDAN DEKORATİF SÜS KUTU YAPILIŞI


Dekorasyon, Hobi, Nasıl Yapılır

Simit yanında vazgeçilmemiz olan üçgen peynirlerin kutularını değerlendirerek yapacağımız dekoratif küçük şeyleri koyabileceğiniz dekoratif süs kutusu yapmak isteyenler buyursunlar.  İçine incik boncuk ve takılarınızı koyabilirsiniz. Projemiz için gerekli malzemeler neler ilk önce onları yazayım sonra nasıl yapmışlar püf noktaları ne? hangi mazemeler kullanılır onları aktarayım size.

Üçgen peynir kutusundan dekoratif süs kutusu malzemeleri: Üçgen peynir kutuları,Desenli ve düz duvar kağıdı,tutkal,akrilik boya ve süslemeler için ince şerit kurdele,incik boncuk vs.

Öncelikle peynir kutusunun daha şık ve sağlam olması için kutunun içine tutkal sürün ve kutunun içine göre kestiğiniz düz renk yuvarlak duvar kağıdını yapıştırınız. Aynı şekilde kutunun içindeki yan duvarlar içinde şerit şeklinde kestiğiniz duvar kağıdını yapıştırarak kuruması için bekleyiniz.

ucgen-peynir-kutusundan-suslu-saklama-kutusu
ucgen-peynir-kutusundan-suslu-saklama-kutusu

Peynir kutusunun dış üst yüzeyleri içinde yan kısımlar ve altına aynı şekilde duvar kağıdı keserek tutkalla yapıştırıyoruz. Sade duvar kağıtlarının üzerine dekupaj yapabilir ya da akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Peynir kutusunun kapağının tüm içine ve dış yüzeylerine kestiğiniz desenli ve düz duvar kağıtlarını iç ve dışa yuvarlak ve şeritler şeklinde yapıştırınız. Bu projede duvar kağıdı kullanmalarının sebebi kalın ve kabarık desenli olması.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “ÜÇGEN PEYNİR KUTULARI VE DUVAR KAĞITLARINDAN DEKORATİF SÜS KUTU YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir