Hobi Eva Kağıt TUVALAET KAĞIDI KARTONUNDAN DEKORATİF BALIK YAPILIŞI

TUVALAET KAĞIDI KARTONUNDAN DEKORATİF BALIK YAPILIŞI

790
tuvalet-kartonundan-yapilan-balik

Kate’nin blogundan çocuklarıyla beraber yaptıkları yumurta kartonundan yapılan bu güzel balıkları çok sevdim. Görüldüğü gibi oldukça yaratıcı fikirleri olan bir aileler. Fakat şuda çok dikkatimi çekiyor. Yabancıların blog ve sitelerinde dolaşırken çoğunun çocuklarıyla evlerinde yaptıkları etkinlik ve faliyetleri görüyorum. Yabancı Anne ve Babalar biz Türklere göre çocuklarıyla sağlıklı ve eğitici etkinlikleri,faliyetleri daha çok yapıyorlar. Yanlış anlaşılmasın bizler çocuklarımızla onlar gibi ilgilenmiyoruz demek istemiyorum fakat bizim evde o kadar çok etkinlik yapmamıza rahmen biz dahi o kadar çok birlikte vakit geçiren bir aile değiliz. Genelde ortak geçirilen vakitlerimizde Pc başında aile filimleri izliyerek geçirmeyi terciğ ediyoruz. Aslında terciğ benim uygulayan çocuklar gibi oluyor açıkçası. Evinin dağılmasından korkan biz anneler evde faliyet yapmak isteyen çocuklarımıza maalesefki şunu söylemekteyiz- O yapıştırıcıyı boş yere kullanma- Niye onları kesiyorsun?- Onları okulda kullan diye aldık sen ziyan ediyorsun, biz paramı basıyoruz?- Biz onları zar zor alalım oh ne güzel sen onları ziyan et- Bu tarz konuşmalar bizim evdede arada yapılıyor maalesef. Aslında pc başında gün boyu oynamalarındansa eğlenceli faliyetler ve etkinlikler onların gelişimleri ve ruh sağlıkları için çok daha iyi.  Altaki resimlerde gördüğünüz kartondan yapılan balığı Kate’nin çocuklarının yaptığını gösteren resimleri siteme eklemeyerek onların özeline saygısızlık yapmak istemedim. Fakat emeğe saygı sayfanın altında tabiki kaynak olarak paylaşacağım. Şimdi bende her zamanki gibi resimlre bakarak nasıl yapmışlar sizlere anlatmaya çalışacağım.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik
tuvalet-kartonundan-yapilan-balik

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-1

Tuvalet kağıdı rulosunu eflatun Akrilik boya ile boyamışlar(Akrilik boya çünkü Guvaj boya bu şekilde parlamaz mat olur)

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-2

Boya iyice kuruduktan sonra makasla resimdeki gibi iki yerinden kesilir.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-4

Kesilen yerler düzgünce içe doğru kıvrılır.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-5

Az önce içe kıvırdığımız yer balığın kuyruk kısmı oluyor. Şimdi balığın başının nasıl kesilerek şekillendirildiğini görüyoruz.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-6

Bir parça eva kağıdı yada fon kağıdından balığın ağzını kesip yapıştırırken paketini 50 kuruşa kırtasiyelerden satın alabileceğiniz oyuncak gözünü yapıştırınız.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-7

Burda çocukların değişik nesnelerle süslediği diğer balıkları görüyoruz. Sizde pul veya benzeri değişik nesneler kullanabilirsiniz.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-8

Yeşil balığın üzerine Eva Kağıdından yapılan pulları görüyoruz.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-9

Çocukların yaratıcılıkları çok güzel.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-10

Aynı zamanda keçeli kalem ilede pullarını ve yüzünü çizebilirsiniz. Mavi sarı fenerbahçeli balığı bir yetişkin yapmış sarı olanlar Eva kağıdı. Bu arada Eva kağıdı nedir menüden Eva Kağıdı yazan sayfaya bakarak neler yapılır ve nerde ne kadara satılır görebilirsiniz.

tuvalet-kartonundan-yapilan-balik-11

Eveet son  pembe balığımız.

2 YORUMLAR

  1. Mehmet sanırım sende bir sorun var. Zira sayfadaki içerik hem resimli hem her resmin altında açıklamalı olarak anlatılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz