El İşleri Bebek Örgüleri TIĞLA ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI VE RESİMLİ ÖRNEĞİ

TIĞLA ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI VE RESİMLİ ÖRNEĞİ

839

Tığ kullanarak Bebek patiği örmek istiyenler için çok sevimli resimli açıklamalı anlatımlı şirin bir Bebek patiği örülüşü göstermek istiyorum.  Öncelikle bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre düz zincir örerek bebek patiğini örneğine başlıyoruz. Zincirin her iki tarafından örerek patiğin altını 3 zincirli trabzanla örerek tamamlıyoruz.

Taban tamamlandıktan sonra bir sıra içerden zincir çıkararak her zincirin üzerine trabzan gelicek şekilde patiğin yanlarını uygun boya gelinceye kadar örüyoruz. Aynı oval bir örgü sepet gibi görünen patiğimize Yelpaze gibi yarım yuvarlak şeklinde ördüğümüz motifi tığla yanlardan zincir çekerek monte ediyoruz.

Bebeğin ayağından patiğin çıkmaması için ortasından zincir çekerek diğer ucunla birleştirip tekrar dönerek bu zincirin üzerine 3 zincirden oluşan trabzanlar örüyoruz. Patiğin alt tabanının çevresini dış taraftan bir sıra küçük tarbzanlarla örerek daha hoş görünmesi içim İnci boncuklarla süslüyoruz. Eğer bebeğiniz patiğini çıkarıp ağzına sokacak kadar büyükse dikkat edin boncukla süslemeyinki bebek boncukları yutabilir çünkü.

Diğer Bebek örgülerine ve Bebek patiği modellerine burdan bakabilirsiniz.

tigla-suslu-bebek-patikleri-mevlutluk
tigla-suslu-bebek-patikleri-mevlutluk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz