Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞLA ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN NASIL ÖRÜLÜR

TIĞLA ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN NASIL ÖRÜLÜR

1307
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven

Tığ işi Örgü Parmaksız Eldiven-Örme Eldiven Modelleri arasından seçtiğim Parmaksız üzerinde şirin bir Kuş Motifi olan Baykuşlu Tığla Örülen Eldiven Örneği.

Özellikle Cep telefonları ile çok haşır neşir olan gençlerin bu Parmakları olmayan Eldiven ile çok rahat edeceğini düşünüyorum.

Eğer Şiş ile Örgü Eldiven örmek istiyorsanız siz de yine aynı şekilde elinizin genişliğine göre resimdeki gibi Kare Örgü ördükten sonra isterseniz üzerine Kuş ya da farklı bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Daha önce giymediğiniz bir çift Çorap ile Eldiven yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Çoraptan Eldiven Yapımı sayfamıza baktığınızda çok şirin üzerinde Kalp olan Eldiven Modeli görebilirsiniz.

Bebek ve Çocuklar için Örgü Eldiven Bere Takımı örmeyi isteyenlere özellikle Minyonların Eldiven Bere takımını tavsiye etmek isterim.

Polar kumaşından Eldiven Dikmek isteyen Anneler üzeri çiçekle süslenen şık ve çok güzel içi yumuşacık çocuğunuzu sıcak Tutacak Polar Eldiven nasıl dikilir? buradan görebilirsiniz.

Parmaksız Örgü Eldivenden sonra isteyenler için iki Örgü şişi ile Parmaklı Örgü Eldiven Nasıl Örülür buraya Resimli anlatımlı olarak bakabilirsiniz.

Eski Triko ve Yün eşyaları,Kazak ve Hırkaları değerlendirerek kendinize Hırkadan Eldiven dikmek isterseniz burada geri dönüşümle nasıl eskileri değerlendire biliriz gösteriliyor.

Teki kaybolmuş teki kalmış Eldivenleri değerlendirmeye ve onlardan Oyuncak ve Süs eşyaları yapmaya ne dersiniz? Eldivenden Oyuncak Köpek  ve Eldivenden Oyuncak Fare kulağa garip gelse de çok şirin bir Oyuncak dikebilirsiniz.

Eldiven ve Keçe kumaşı ile Tavuk Ailesi yapmak ta çok garip :) ama burada Eldivenden Tavuk nasıl yapılır? yinede bir bakmanızı tavsiye ederim.

İşte “Anne sen bana hiç Oyuncak Yapmıyorsun” diyen çocuğunuza hem onun çok seveceği hem çok mutlu olacağı Eldivenden Çok Kolay Oyuncak Kedi yapılışı. Bu arada biz aynısını kızımın Okulunda Etkinlik olarak yaptırdık.

Örgü Eldiven Modellerini paylaştığım sayfada sizler için seçtiğim Tığ ve Şiş ile örülen Eldiven Örneklerine bakabilirsiniz..

Eski Kazaktan Tek Parmaklı Eldiven dikmek için neler yapmalı ve Eldiveni nasıl kesmelisiniz buraya tıklayarak görebilirsiniz.

tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven

tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven-2
Elinizin genişliğine ve bilek uzunluğunun ne kadar olmasını istediğinize göre bir Kare Amigurumi ya da tığla değişik bir örnekle Kare örgü örün.
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven-3
Yan tarafından dikerken tam ortadan Baş parmağın çıkacağı alanı açık bırakarak dikmeyi unutmayın.
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven-4
Eldivenin üzerine basit Örgü Baykuş dikmek için Motif örülüşü
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven-5
Baykuşun gözlerini Siyah Düğmeden yapabilirsiniz.
tig-isi-parmaksiz-kolay-orgu-eldiven-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz