Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TIĞLA KIŞLIK BEBEK ÖRGÜLERİ:YELEK ŞAPKA

TIĞLA KIŞLIK BEBEK ÖRGÜLERİ:YELEK ŞAPKA

6800
v
Nazarca-tig-isi-kislik-bebek-orgu-yelek-sapka

Tığ işi Kışlık bebek örgü modellerinden size 1 Yelek 1 Şapka modeli ile tarifleri.Tığla Lora Şapka nasıl örülür? Tığla robalı bebek yeleği modeli nasıl yapılır?

Bebek Örgüleri 2 video halinde gösterilmekte olan Her ikisi de birbirinden şık ve tam detaylı anlatımları.Kolay kız/erkek Tığ işi bebek yelek modeli ve kızlar için Tığ Örgüsünden Laura bebek şapka yapımı.

robali-bantli-2-renk-tig-modelli-kislik-yelek
robali-bantli-2-renk-tig-modelli-kislik-yelek

İlk olarak önü 2 tane Bant ile süslenmiş, Şirin düğmeli yeşil ve beyaz renkleri ile yapılan iki renkli bebek yelek model videosunu göreceğiz.

tig-yelek-robali-2-renk-arka-gorunumu
tig-yelek-robali-2-renk-arka-gorunumu

Erkek Örgüleri içinde kullanılabilir Yelek modelinin alt kısmında çok güzel bir örnek kullanılmış ve örneği bebek battaniyelerin de sizlere Ayrıca tavsiye ederim.

kolay-bebek-yelegi-videosu-sesli-olanlar
kolay-bebek-yelegi-videosu-sesli-olanlar

Lora şapka tek renk örülerek yine o güzel kabarık model ile tığ ile anlatımı video halinde gösteriliyor.

Tig-isi-lora-sapka-nasil-yapilir
Tig-isi-lora-sapka-nasil-yapilir

Kışlık bebek örgülerinde Tığ Modelli bebek hırkaları gibi Atkıları,Bereleri,Patikleri,Süveterleri,battaniyeler örgü modelleri gibi daha birçok modeli sayfamızda görebilirsiniz.

Güzel Örnekli Yakadan Tığ İle Kışlık Bebek Yeleği

Nazarca-kiz-erkek-tig-model-yelekleri
Nazarca-kiz-erkek-tig-model-yelekleri

Bugün sizlere sunduğumuz bu Tığ örgüsü ile yapılan hem kız hem erkek bebeklere uygun bir yelek çalışması modelinde çok cici bir model seçtik.

 • Yakadan artışlar yapılarak roba tamamlandıktan sonra katlı ve basamakla 2 renk örnek ile gövdeye geçiş yapılıyor.
 • Modelin alt kısmında kabartmalı çok güzel farklı bir model daha kullanılarak, yeleğin kol, yaka lastikleri, kenar lastikleri örülerek tamamlanıyor.
 • Aynı modeller yeleğin arkasında da kullanılarak iki renk üzerinden ilerliyor.Roba ölçüleri hem 0-6 aylık hem 1-1,5 yaş için veriliyor dikkatli okuyun.
 • Yelek ölçüleri omuz kısmından alt kısmına kadar 29 santim, kol altından genişliği 24 santim. Modelde 1 Yumak yeşil, yarım uyumakta beyaz renk kullanılmış.
 • 0-6 ay bebeklere uygundur. Daha büyük yapmak isteyen arkadaşlar üst kısımdaki Robadaki sayıları arttırarak aynı şekilde modeli altına kurabilirler.
 • Roba yapımına beyaz renk ip ile Ön için 9 de zincir çekiliyor.1 yaş için yapacak olanlar ön zincir sayısını 9 yerine 14 zincirle yapabilirler.
 • Kol için de 13 zincir çekilip 13. zinciri ayraç takılır.Yine bir 1,5 yaşa yapabilmek için kol için 17 zincir çekebilirsiniz.
 • Yeleğin arkası içinde 17 adet zincir Çekerek arka zincir sayısını belirleyebilirsiniz.Yine 1-1,5 yaş için arka sayısını da 26 zincir olarak önerilmiş.

Tığla Önü Cici Bantlı Robalı Yelek Videosu


Tığla Beyaz Lora Bebek Şapka Modeli

v
crochet-loura-hat

Şiş örgü Laura şapka modellerini farklı farklı versiyonları modellerini sizler için sitemizde paylaşıyoruz.Bugün de Tığ işi Laura şapka nasıl örülür? detaylı kolay bir şapka yapılış videosu ile Göreceksiniz.

 • Sadece beyaz renk kullanılarak yapılan ön tarafı fırfırlı ve bağcıklı kabarık örnekli bir Bebek Şapka modeli tasarlanmış.
 • Şapkanın yan kısmından başlayıp istediğiniz yaş grubu için hazırlayabilirsiniz.Yan kısmından başlayıp diğer yan kısmında dikdörtgen bir şekilde kabarık örnekleri motif yapılıyor.
 • Daha sonra arka ensedeki ortadaki bölüm için her iki yandan eksiltmeler yapılarak farklı bir model ile Şapka formu veriliyor.
 • Tüm bunlar bittikten sonra arka ense için 2-3 sıra örüldükten sonra bağcıklar yapılarak model tamamlanıyor.
 • Son olarak Şapkanın önündeki fırfırlar çalışılarak model hazırlanıp bitiriliyor.
 • 0-8 aylık bebek şapkası modeli olarak tasarlanmış, beyaz renk Ören Bayan örgü ipi ve 3 numara tığ kullanılmakta.

Yazar:Nazarca-Videolu Model Anlatımları Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Ait.

Tığ Örgü Kolay Bebek Şapkası Yapılış Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz