Örgü Modelleri TIĞLA İLMEK OYASI TARİFİ

TIĞLA İLMEK OYASI TARİFİ

2030
ilmek-oyasi-tarifi
ilmek-oyasi-tarifi

Tığ İşi İlmek Oyası Rengi ve Modeli ile çok beğeni alan Anlatımlı Tarifi ile yapmak isteyen Herkesin öğrenebileceği Çeyizlik Yazma İşi Oyalar için Zarif ve Kibar bir Oya için Buyurun İlmek Motifli Yeni Oya Tarifi.

Derya hanımın Bu çok Güzel Oya Anlatımı videoları sayesin de Tığ Oyası yapılışlarını öğrenen hanımlara Yeni Özel Oya Tasarımları ile devam ediyoruz.

ilmek-motifli-tig-oyasi
ilmek-motifli-tig-oyasi

Derya Hanımcım İlmekli Oya Modelini Üye olduğu Oya Grupların da görmüş çok beğenerek yapmak isteyenler için bütün püf noktaları ile Modelin yapım aşamalarını bizlere sunmuş,ellerine sağlık.

Oyanın ilk önce Motiflerini yaparak başlanıyor ve Sarı ip ile 16 zincir çekilir yuva elde edilir bu zincirin içine sık iğne ile girin ilmekleri uzatarak (Fıstık oyasında ki gibi) 1 sık iğne sonra İlmek uzatma yaparak toplam tüm ilmekleri bu şekilde toplanır 11. ilmekte örümcek ile son ilmek alınır.

motifli-ilmek-oyasi-yapimi
motifli-ilmek-oyasi-yapimi

Motife başlama kısaca böyle Devamını videosuna bakıp izlerseniz daha rahat anlarsınız. Yazmalara Yeni Oyalar aramak yerine zaten sitemiz de Yüzerce olan Yeni Oya Modelleri ve yapılışları sizler için bulunuyor.
İlmek Oyası Video

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz