TIĞLA 4 YAPRAKLI ÖRGÜ ÖRME


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Dantel çiçek örenler için 4 yapraklı dalında ortasına çiçek motifi ekleyebilecekleri yaprak tığla nasıl örülür detaylı resimli anlatımı. Bu şekilde örülen yaprakların etrafını üzerini tığla örülen çiçek motifleri ile donatarak bir çok el işi pano dantelleri,çanta üzerine yapraklı çiçekler,kırlent dantelle süslemelerde kullanabilirsiniz.

Öncelikle 10 zincir çekin zincirlere batırarak tığın üzerine ip sarmadan tek seferde zinciri çekip örün. Halkanın çevresini tek zincirli trabzanlarla ördükten sonra 12 zincir çekiniz. Zincirin ucundan döndüğünüzde ilk olarak tığa ip dolamadan tek seferde zinciri çekin 2. trabzanda 1 zincirli trabzan 3. trabzanda 2 zincirli,3. trabzanda 3 zincirli trabzan yaparak bu şekilde sıraı tamamlayınız.

Halkaya kadar geldiğinizde 10 adet trabzan örmül olacaksınız. Yaprağın diğer tarafındada trabzanlardaki zincir ve dolama sayısını artırarak yaprak şeklini oluşturunuz. 1. yaprağın yanından tekrar 12 zincir çekin aynı şekilde 2. yaprağı örün ve bu şekilde dört yaprak yanyana yonca yaprağı misali örün. Ya da tüm yazdıklarımı unutun örneğe bakarak örünüz.:)

dort-yaprakli-orgu-orme

dort-yaprakli-orgu-orme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir