TIĞLA 4 YAPRAKLI ÖRGÜ ÖRME

Danteller, El İşleri, Örgüler, Tığ İşi

Dantel çiçek örenler için 4 yapraklı dalında ortasına çiçek motifi ekleyebilecekleri yaprak tığla nasıl örülür detaylı resimli anlatımı. Bu şekilde örülen yaprakların etrafını üzerini tığla örülen çiçek motifleri ile donatarak bir çok el işi pano dantelleri,çanta üzerine yapraklı çiçekler,kırlent dantelle süslemelerde kullanabilirsiniz.

Öncelikle 10 zincir çekin zincirlere batırarak tığın üzerine ip sarmadan tek seferde zinciri çekip örün. Halkanın çevresini tek zincirli trabzanlarla ördükten sonra 12 zincir çekiniz. Zincirin ucundan döndüğünüzde ilk olarak tığa ip dolamadan tek seferde zinciri çekin 2. trabzanda 1 zincirli trabzan 3. trabzanda 2 zincirli,3. trabzanda 3 zincirli trabzan yaparak bu şekilde sıraı tamamlayınız.

Halkaya kadar geldiğinizde 10 adet trabzan örmül olacaksınız. Yaprağın diğer tarafındada trabzanlardaki zincir ve dolama sayısını artırarak yaprak şeklini oluşturunuz. 1. yaprağın yanından tekrar 12 zincir çekin aynı şekilde 2. yaprağı örün ve bu şekilde dört yaprak yanyana yonca yaprağı misali örün. Ya da tüm yazdıklarımı unutun örneğe bakarak örünüz.:)

dort-yaprakli-orgu-orme
dort-yaprakli-orgu-orme

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir