Örgü Modelleri TIĞ VE 7 RENK İPLE HEYBE YAZLIK ÖRGÜ ÇANTA

TIĞ VE 7 RENK İPLE HEYBE YAZLIK ÖRGÜ ÇANTA

1667
7-renkli-tig-isi-heybe-kadin-cantasi
7-renkli-tig-isi-heybe-kadin-cantasi

Tığ örgü 7 renkli Heybe model Kadın çantası nasıl örülür? tarifi. Tabandan başlayan Dikişsiz, bütün şekilde örülen, içine Astar, fermuar konulan Yazlık Heybe Çanta Modeli.

Evet sevgili Hanımlar, Eğer aranızda benim gibi El sanatı Tığ ve Şiş örgü Çanta ile yapılan Kadın çantalarını sevenler varsa buyursunlar.

Oldukça şık Yazlık Heybe Çanta Model Tasarımına ve tüm detaylarını yapılışları birlikte görebilirsiniz.

tigla-el-cantasi-heybe-modeli
tigla-el-cantasi-heybe-modeli

Koton örgü ipleri ile yapılan 7 renk ip kullanılan Tığ işi Bayan Çantası modeli, çanta tabanından başlanarak yukarı doğru bir bütün şekilde görülmekte.

Dikişsiz yapılan Çanta da deri çanta sapı kullanılarak, günlük hayatta, her zaman, her yerde kullanabileceğiniz bir Çanta elde edebilirsiniz.

tabandan-heybe-canta-baslamasi
tabandan-heybe-canta-baslamasi

Az kalan ipler ile bu şekilde Örgü Zikzaklı Çanta Modeli örneği çantanın sadece tabanında kullanarak, istediğiniz renkte ipler ile modeli tamamlayabilirsiniz.

Aynı marka Koton ip olmasa da olur. Koton ipler ile ve 3,5 bir tığ ile bu modeli hazırlayabilirsiniz.

canta-ormek-icin-3-boyutlu-zikzakli-ornek
canta-ormek-icin-3-boyutlu-zikzakli-ornek

Çantanın genişlik ve derinliği ne kadar olacak? buna siz karar vereceksiniz. İstediğiniz boyutta ördükten sonra örmeyi bitirip çantayı tamamlayabilirsiniz.

orgu-cantaya-deri-sap-yerlestirmek
orgu-cantaya-deri-sap-yerlestirmek

Tabandan başlanan Örme Kadın Çantasında ne kadar? arzu edersiniz, hangi genişlikte Çanta istiyorsanız, o genişlikte zincir çekerek başlayabilirsiniz.

el-isi-tigla-heybe-canta-ormek
el-isi-tigla-heybe-canta-ormek

Burada çantanın videolu tarifindeki modelde 75 zincir çekilerek başlanılmış. Yaklaşık 30 santim civarında bir zincir çekerek başlayabilirsiniz.

tig-orgu-heybe-canta-deri-sap
tig-orgu-heybe-canta-deri-sap

Çantanın tabanı da 2 li trabzanlar ile aynı patik burnu gibi dönülerek örülüyor. Silindir şeklini almaya başladığında çantanın derinliği oluşmaya başlanıyor.

Burada çantanın altında uygulanan Zikzaklı dalgalı örgü desenini arzu ederseniz Çantanı tamamında da kullanabilirsiniz. Ya da yarısına kadar istediğiniz boyutta örebilirsiniz.

astarli-tig-orgulu-heybe-canta
astarli-tig-orgulu-heybe-canta

Hatta yukarıda çizgili şekilde Trabzanlar ile örülen alanda, aralarda 2’şer sırada koyarak El Örgüsü Farklı Çanta Tasarımları da uygulamak mümkün.

Tığ İşi Heybe Çanta Yapılış Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz