TIĞ ÖRGÜDE SİMLİ İPTEN TIRTIL KIRMIZI ŞAL VİDEOLU YAPILIŞI
tigla-tirtil-sal-yapilisi-videolu

TIĞ ÖRGÜDE SİMLİ İPTEN TIRTIL KIRMIZI ŞAL VİDEOLU YAPILIŞI


Aslında Şal ucu olarak kullanılmış olan modeli Şirin Hanım bizlere Şal Modeli Tırtıl Örneği için tavsiye ediyor.Örgü Tırtıl Tığ işi Şal dışında farklı amaçlar için de kullanılır.

Önceden yapılmış ve örnek olarak tanıtılan Örgü Kırmızı Tırtıl Şal Modeli motifi Alize Angora Gold Simli ip ile yapılmış.Anlatım da Yeşil ip ise Happy Baby ip.Örneği Tarif ederken net anlamanız için Şirin hanım iyi düşünmüş.

Örneği anlatırken 9 zincir ile başlanıyor.Siz de modeli öğrenmek için örnek çıkarırken 9 ilmek ile başlayıp örneği daha rahat anlayabilirsiniz.

orgu-kirmizi-tirtil-sal-tarifi
orgu-kirmizi-tirtil-sal-tarifi

9 zincir çekin dönün 5 tane zincir atlayın 6. zincire batın ve 1 trbzan yapın.Bunu kalan tüm zincirlere 1 trabzan olarak toplam her zincire 1 trabzan ile 4 tane daha yapın sırayı 5 zincir ile tamamlayın döndürün.

İlk trabzan gözüne batırın 1 trabzan yapın.Tekrar sıra ile hepsine 4 tane daha trabzan yapın.5 zincir ile dönün yine ilk trabzandan başlayarak 4 trabzan yapın.Bir süre öyle devam edecek.

İncelemek isterseniz Geçen günler de yayımladığım Fıstık Örneğin den Şal Yelek yapılışı da buradan tıklayın bakı.Kolay gelsin.

tirtil-sal
tirtil-sal

Bunu Şal modelinin eninin ne kadar geniş olmasını istiyorsanız o kadar yaparak ilerlenecek. Örgü Tırtıl Şal Örgücü Şirin hanımın anlatımı ile sizler için.Kolay gelsin Şirin Hanıma da sonsuz Teşekkürler.

Kırmızı Tığ işi Tırtıl Şal Yapımı / Şal Modelleri

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın