toplamali-tig-isi-ornek


TIĞ ÖRGÜ TOPLAMALI LİF VE BATTANİYE ÖRNEĞİ


El İşleri, Örgü Videoları, Örgüler, Tığ İşi

Lif Modelleri ve Bebek Battaniyelerine Örnek arayanlara Yapımı keyifli çabuk  örülen Toplamalı Tığ işi Modeli Anlatımlı Videolu Örgü.

Çeyizlik Sabun Lifi Modelleri ve 2 renkli Bebek Battaniyelerine çok yakışan bu modeli yapması oldukça kolay. Koltuk Şallarını sevenler içinde bu modelden yapabilirsiniz.

toplamali-lif-battaniye-modeli
toplamali-lif-battaniye-modeli

Battaniye için daha kalın ve yumuşak ipler ile yapabilirsiniz. Video ve resimde görülen Lif Modeli için çift katlı Lif ipi kullanılmış.Ancak Battaniyeler için farklı ip seçin Lif ipinden yapılan modeller çabuk yıpranıyor.

Zincir çekilerek başlanan modelde 5-6 zincirde bir minik örümcekler yapılacak.Model 2 renkten ama her sıraya ya da iki sırada bir renk değişince de farklı bir Motif olur.

Örgü Giysi modelleri ve yapım aşamalarını da her gün sizler için paylaşıyorum.Bugün Örgü Yan Bere Modeli adında Burgulu çok şık Bere yapılışını şişle nasıl yapılır? burada görmüştük.

Toplamalı Tığ Örgü Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “TIĞ ÖRGÜ TOPLAMALI LİF VE BATTANİYE ÖRNEĞİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir