El İşleri TIĞ ÖRGÜ BAŞ TACI BATİK UZUN ETOL YAPIMI

TIĞ ÖRGÜ BAŞ TACI BATİK UZUN ETOL YAPIMI

8624
Batik-zikzak-etol-sal-tam-aciklamasi-Nazarca
Batik-zikzak-etol-sal-tam-aciklamasi-Nazarca

Her iki ucu Püsküllü zikzak örgü tığ işi modelleri Batik Baş tacı şal modeli, Etol modeli yapılışı.

Sevgili Gülcan hanımın Öğretmenler Günü Etol şal modeli olarak kanalında paylaştığı modeli Bizler de çok beğendik, Sizler de görün istedik.

etol-aciklamali-sesli-ogreticili
etol-aciklamali-sesli-ogreticili

Tam anlatımlı modelde Etol ne kadar uzunlukta örülmeli? ne kadar genişlikte yapılmalı? örnek anlatım ile detayları ile gösteriliyor.

Burada Batik Ebruli ip kullanılarak püsküller de bağlamalı püsküllü şeklinde zikzak kıvrımlı uçlara yapılmış.

Modeli aynı şekilde aynı genişlik ve uzunlukta başlayabileceğiniz gibi kendi zevkinize göre daha kısa uzun dar geniş de yapabilirsiniz.

degisik-bagli-puskullu-atki-etol-sal-batik-orgu
degisik-bagli-puskullu-atki-etol-sal-batik-orgu

Aynı marka ipten bulamayan Hanımlar Bu modelde ince Angora tarzı ipler de kullanabilirsiniz, renk geçişli Batik örgü ipleri, Alize Gold Alize Angora Batik ipi ile de modeli yapabilirsiniz.

Baş Tacı Etol Şal 3 milim tığ ile yapılan modelde ihraç fazlası Himalaya Batik örgü iplerinden kullanılmış. Dediğim gibi aynısını bulamıyorsanız alternatif örgü ipleri de kullanabilirsiniz.

Zikzak Örnekli Dikdörtgen Uzun Tığ Şal Modeli

Batik Etıl şal 1,96 santim uzunluğunda, 54 santim genişliğinde olan Etol şal için yaklaşık 400-500 gr ince bir batik örgü ipi kullanılmıştır.

en-kolay-sal-ornegi-zikzakli-ornek
en-kolay-sal-ornegi-zikzakli-ornek

Püskülleri ile beraber bu model için bir yumaktan daha fazla 400-500 gram kadar ip kullanmanız gerekiyor. Aynı boy, Aynı ölçülerde yaparsanız.

Yine modelde Degrade renk geçişleri tek tek renk örgü ipi gibi birçok farklı ip kullanabilirsiniz.

Etol modeli üzerinde Zikzak örnek çok şık duruyor. Ama siz farklı şeyler yapmak istiyorsanız atkı yapabilirsiniz, koltuk örtüsü, yatak örtüsü şeklinde modeli çalışabilirsiniz.

Örgünün başlangıç ve bitiş noktası zikzak şeklinde duruyor. Bu tarz örgüleri bebek battaniyesi, yatak ve koltuk örtüsü gibi yerlerde de çok güzel yakışıyor.

Video: Gülcan Volkan Duran

Tığ Model Zikzak Etol Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz