TIĞ MODEL BEBEK CEKET ÇALIŞMALARI:VİDEOLU
Nazarca-tig-model-sepet-bebek-ceket-anlatimli

TIĞ MODEL BEBEK CEKET ÇALIŞMALARI:VİDEOLU


Tığ modeli Bebek ceket çalışmalarına videolu Türkçe anlatımlı Sepet örnekli Bebek hırkası, Ceket yapılışı ile devam edelim.

Petrol mavisi renginde çok güzel robası düz, örgü gövdesi sepet örnekli bebek ceket çalışmasını videolu olarak izleyeceğiz.

petrol-mavisi-sepet-model-bebek-ceketi
petrol-mavisi-sepet-model-bebek-ceketi

Kısa bir zaman önce sizlere Sepet örgü bebek battaniye modelini çift taraflı tarifini de sunmuştuk.

Bebek ceket nasıl büyütülür? diye soran Hanımlar içinde ilk başlangıç sayısını biraz daha fazla Çekerek roba ayrımlarını bölümlere ayırın.

videolu-robali-bebek-ceketi-nasil-yapilir-izle
videolu-robali-bebek-ceketi-nasil-yapilir-izle

Önlere ve kollara ayırdığınız sayının 2 eksiği trabzan arka yeterli. Diyelim ki kollara ve öne 4 er tane Trabzan ayırdınız, arkaya da 6 Trabzan ayırmanız gerekir.

Bebek Ceket Nasıl Yapılır?

yakadan-tigla-bebeklere-ceket-orme-videolari
yakadan-tigla-bebeklere-ceket-orme-videolari

3 boyutlu basamaklı örgü sepet tekniği ile modelinin gövde ve kolları çalışılıyor. Etek lastik ver robasında düz Trabzan tekniği uygulanıyor.

  • Yaka kısmından önce zincirleri çekilerek başlanıp düz trabzanlar ile Robada artışlar yapılıyor.
  • İstenilen ölçüye ulaştıktan sonra Bebek ceketi kolları sepet modeli uygulanmaya başlanarak, etek lastiği ile tamamlanıyor.
  • Daha sonra yine kollarda da aynı sepet örneği ile kol tamamlanıyor. Toplamda 4 düğme dikilerek model Kullanıma hazır hale getiriliyor.
  • 2 yumak ile hazırlanmış olan modelde 3. uyumak çok az bir şekilde kullanılmış. 3 tane ipi hazır edin.
  • 2,5 no tığla modeli 1-2 yaş çocuklara hazırlayabilirsiniz. Ceketin ölçüsü omuz kısmından eteği ne kadar 36 santim, kol altından gövde genişliği 31 santim.
  • Bebek ceket örmek için petrol mavisi Alize süperlana klasik örgü ipi kullanılıyor ,12 zincir için örülür ayraç takılıp, 16 zincir kol için çekilir.
  • Arka için 24 zincir çekip öteki kola yine 16, diğer ön içinde 12 zincir çekilip ayraçlar takılarak ilk sırada Roba ayrımı yapılmış olur.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Ceket Tarifi Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Videolu Bebek Ceketi Tarifi

Bir cevap yazın