Menü Kapat
arka-yuzu-ile-sasirtan-iki-tarafli-sis-model-yapilisi

TERSİ YUVARLAK ÖN YÜZÜ UZUN İLMEKLİ ÖRGÜTersi Yuvarlak Örnekli,Yüz Tarafı da Uzun Örnekli. Tek renk el örgü ipi ile yapılan gayet güzel Örneğin arka yüzü ön yüzünden çok, çok daha güzel.

Örgünün her iki yüzün de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle çift taraflı kullanılan Atkı,Bebek Battaniyeleri içi görünen örgülerde yelek ve hırkalar gibi örgülerde çok güzel olacaktır.

tersi-uzun-yuzu-sekilli-orgu-yapimi
tersi-uzun-yuzu-sekilli-orgu-yapimi

Bu örgü modeli ile Bambu iplerle,Koton iplerle,Merserize örgü ipleri ile yazlık örgü ölebilirsiniz.

Ayrıca kışlık örgülerde Bere,hırka,yelek çocuklar için yapabileceğiniz gibi kendiniz için de bu kolay model ile örgüler yapabilirsiniz.

iki-tarafli-sis-modelin-ters-yuzu-ornegi
iki-tarafli-sis-modelin-ters-yuzu-ornegi

Modelin ilmek sayısı 3+1 4 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Öreceğiniz modele göre kenarları Pat örmek istiyorsanız ona göre uygun ilmek sayısında başlayabilirsiniz.

Haraşo,düz,pirinç gibi örgüler ile bulgur örgü modeli gibi örgülerle Pat yapabilirsiniz.

iki-tarafli-orgude-on-yuzu
iki-tarafli-orgude-on-yuzu

2 diş haraşo öldükten sonra kenar ilmeği alın 1 arttırma yapın. 3 ilmeği birlikte kesin. Ama bu kesme işleminde ortadaki ilmeği öne almanız gerekiyor.

1 ilmek artırın,1 ilmek düz Örün,tekrar arttırın 3 ilmeği tekrar birlikte kesin. Bu sırada bir artır bir düz ör 3 ilmeği birden kes.

cift-tarafli-orgu-ters-tarafi
cift-tarafli-orgu-ters-tarafi

Böylelikle örgünün bir sırasını bitirmiş oluyoruz. 2 kenar ilmek var İkisini örün. Arttırdığımız ilmekleri hep düz örgü öreceğiz. Sadece 3 nü birden kestiğimiz ilmekleri ter öreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir