Örgü Modelleri TEPENİN FISTIKLARI OYA MODELİ YAPIMI

TEPENİN FISTIKLARI OYA MODELİ YAPIMI

12830
tepenin-fistiklari-oya-modeli
tepenin-fistiklari-oya-modeli

3 Sıralı Tepenin Fıstıkları Tığ Oyası Yazma Modeli 3 sıra 2 renkli Oya modeli olup yapım aşamaları videolu tarifi ile öğretilmekte.

Aslında bu modeli daha önce yayınlamış olabilirim .Benim bildiğim kadar bu model Fıstıklı Tren Yolu Oya modeli olarak ta biliniyor.Ama anlatım ve kalitesini çok beğendiğim bu modeli birde bu şekilde görüp öğrenelim istedim.

Yine Kolay modeli şık havası ile yemeni ve tülbent oyaların da çok kullanılan Direkli Kirpik Oyası modeline de bakabilir Oyalar arasında istediğiniz modelin anlatımını izleyip kendi oyalarınızı da tasarlayabilirsiniz.

tig-oyasi-tepenin-fistiklari
tig-oyasi-tepenin-fistiklari

Sıralı Fıstık oyası için 2 renk oya ipi ve 21 numara Oya mili kullanılıyor.İlk sırada Kafes tekniği ile ara model yapılıyorken 2. ve son sırada Kırmızı iple Fıstık oyası ile bitiriliyor.

İp sabitlemesi yapılan Yazmaya 2 zincir 1 trabzan tekniği yapılıyor.Alt kutucuklar yapıldıktan sonra Fıstıkların tepesine yapılacağı soldan başlanarak 3 zincir 1 örümcek 1,5 cm boyunda örümcek yeterli gelecektir.

1 kutu boş bırakılır 2 kutuya batılır örümceğin ilk kanadına 8 adet sık iğne yapılır 1 zincir 1 örümcek yapılır model çevrilir 1 kutu boş bırakılır 2 kutuya batılır örümceğin ilk kanadına bu sefer 7 tane sık iğne yapılır.

Son sırada Kırmızı iple 14 sık iğne toplama tekniği ile Fıstık oyası yapılır.Bu model Peçete kenarı oya ya da Havlu kenarı Fıstıklı oya örneği olarak ta çok yakışır.
Tepenin Fıstıkları Oya Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz