DİREKLİ KİRPİK OYASI TARİFİ

2-renkli-kirpik-oyasi
2-renkli-kirpik-oyasi

Direkli Kirpik Oyası 2 Renkli çok kolay Oya Örneği ile Videosunu izleyip hemen başlayabileceğiniz sadece 2 renk oya ipi ve 21 numara tığ ile modele başlayabilirsiniz.

Yazma modeli ayrı güzel Örneği ayrı güzel olan bu örneği basit görünüşüne rağmen Şık ve göz alıcı olmasını sevdim.Özellikle modelde Yazma ile aynı renklerde Tığ battı yapılması modeli daha asil göstermiş ve çok yakışmış.

kirpikli-yemeni-oya-tarifi-2
kirpikli-yemeni-oya-tarifi-2

Kalem Oyada Yelpaze Yapımı adlı oya çalışmasını da az önce sayfada sizler için yayına aldığımızı haber verdikten sonra Bu Zarif Oya Örneği nasıl yapılıyor bakalım.

Yakut Marka Yazma üzerine 2 şer zincir çekilerek Yazma Kenarı kıvırma işleminden sonra çift kat zincir çekilerek trabzan yapılır .

2 zincir çekilir trabzan sırası yani kafes tekniği uygulanır. 3 kutucuk 2 şer zincir ile yapıldıktan sonra Örneğe başlanıyor.
Kirpikli Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*