teknik-gerektirmeyen-orgu


TEKNİK BİLGİ GEREKTİRMEYEN KOLAY DANTEL ÖRGÜ YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yelek Örnekleri

62 zincir üzerine başlanarak Trabzan ve aralar da yapılan zincirler ile çok basit ve gösterişli bu Dantel Örgü Yelek, Hırka,Bluz ve Ev dantel süslemeler için kullanılır.

Punto Fantasía para colchitas,chalecos,ropita de bebé y blusas- 0 numara Tığ ve 100%100 Akrilik ip kullanılan Örgü Dantel Tek renk ve model üzerine kurulu.

orgu-tekniginde-basit-yontem
orgu-tekniginde-basit-yontem

İlk sıraya 6 trabzan 2. sıraya 10 trabnzan ve sonraki sıra da yine 6 trabzan yapılıyor. Aralar da kutucuklar ile petekler yapılıyor.

12 trabzan 2 zincir ve 2 trabzan atlanarak yine 10 trabzan ile sıra tamamlanır. 2 li trabzanlar ile sıra bitirilir ve üst sıraya 3 zinccir ile çıkılır.

2. sırasın da 4 trabzan yapılıp 3 zincir ile kutuya girlir kapatılır ve 3 zincir ile alttaki 10 trabzanın 3. batılır 6 trabzan yapılır.

basit-orgude-kolay-teknik
basit-orgude-kolay-teknik

Kutuların içine çakma sık iğne ya da trabzan olarak iki tane yapılıp yine 3 zincir ile diğer trabzana geçilir. Bu örnek yapımın da trabzan sayılarını zincir sayıları gibi  tane artırabilir ya da  daha az yapabilirsiniz.

Fantasiepunkt für Betten, Westen, Babykleidung und Blusen-Fantasy point for beds, vests, baby clothes and blouses

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir