TEK ŞİŞ TIĞLA ETEKTEN TEK PARÇA YELEK BEBEKLER İÇİN YAPILIŞI
Tek-sis-tigla-etekten-baslanan-yelek-bebeklere

TEK ŞİŞ TIĞLA ETEKTEN TEK PARÇA YELEK BEBEKLER İÇİN YAPILIŞI


Tek Şiş Tığ İle Örnekli Etekten Başlanan Tek Parça Yapılan Bebek Yeleği Tam Anlatımı. Tarifine bakıp Kim Bebeklere Yelekleri Tığ Modeller den yapmak istiyorsa Bu Modeli sonuna kadar izleyip yapabilir.

İnstagram Ocak Fatma Örgüleri Bebek Yelek Tasarımı Emine hanım tarafından Ören Hanım Örgü Modelleri kanalında yayınlanan bir Bebek Yeleği modeli.

340 metre bebek ipi yeterli gelen Tığ Yelek için 1 yumak Bebe İpi ve 6 numara Tığ ile Ufak Bebek Yeleği Yeni Doğan ve 7 aylık bebeklere kadar tam gelecektir.

tek-sis-tig-orgu-yelek-mavi
tek-sis-tig-orgu-yelek-mavi

Etekten başlamalı Mavi Tığ örgü Yelek Arka 49 zincir başlanarak 46 trabzan yapılıyor. Eğer 1-2 Yaş Bebekler için yapılmak istenirse Arka 53 zincir ile başlayıp 50 trabzan ile yapabilirsiniz.Ön 4+4 trazan fazla olsun.

2-3 Yaş Kz ya da Erkek Bebekler için 8 trabzan fazla yani Arkayı 57 zincir ile başlayın 54 trabzan yapın.Önler 4+4 trabzan

Erkek Çocuk Yelek Tarifi Şiş model Saç örgü burgular,Düz ve Lastik örneği ile Tam Açıklamalı Bebek Örgüye buradan bakabilirsiniz.

7 Aylık Bebeklere kadar olan Anlatımı Bebek Yeleği Yelek Boy 30 cm-en 27 cm.Daha büyük yapmak istediğiniz zaman boyunu uzun yaparak Arka 8 trabzan artırma yapılıyorsa o zaman önleri de 4 bir taraf 4 bir taraf için daha çok trabzan yapılmalı.

tek-sis-bebek-yelek-yapilisi
tek-sis-bebek-yelek-yapilisi

46 Trabzan 11 sıra trabzan yapılıp 3 sıra artırma uygulanır.Trabzanlar Robada bittiğinde Koltuk kesimi yapılıp ip kırın ve Arka parçanın omuzlarından ön parça başlanır.

Arzu ederseniz Bu resmini gördüğünüz Şiş ile başlanan Sonra Tığla Tunus Örgüden Bebek Yelek Yapılışına çevrilen modele de bakabilirsiniz.

mavi-tek-sis-tigla-bebek-yelek-tarifi
mavi-tek-sis-tigla-bebek-yelek-tarifi

Öner 12+12 trabzan olur ve aynı şekilde 3 trabzan artırması arka gibi yapılır.Tüm detayları ile alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın