TEK SIRALI BONCUKLU BUKET ÇİÇEKLER OYASI
boncuklu-cicek-buketleri-oyasi

TEK SIRALI BONCUKLU BUKET ÇİÇEKLER OYASI


Boncuklu Buket Çiçekler Oya Tarifi–  3 Sıralı Oya gibi görünen ancak Tek sırada biten Kırmızı ip Beyaz Kum Boncuklar ile sade,şık yapılması kolay Tek Renkli Yazma Oyası.

İlk olarak haberi olmayan Dostlara Karpuz Cepli Bebek Yelek modelini burada yapmak isteyenler için Tarifini yayınladığımızı haber vereyim. 1-2 Yaş bebeklere kadar olabilir.

Ondan önce de 4-5 Yaş Örgü Yelek modeli olan Yakadan başlanarak Robası sonra Kol kesimi ile Yeleğin Tam Tarifini paylaştığımız Abla Yeleği modeline de bakabilirsiniz.

boncuk-demeti-tulbent-oyasi
boncuk-demeti-tulbent-oyasi

İnci ve Kum Boncukları  ile yapılan çok sevilen Oya Örnekleri dışında Taş Boncuk Oyaları için de önereceğim Sarı Taş Boncuklu Yazma Modeli de eminim hoşunuza gidecektir.

Şimdi de Boncuklu Çiçek Demeti Oya Modeli için gerekli malzemeler nelerdir? ona bakalım. Beyaz Kum Boncuklar-Tek renk Oya ipi ve 21 numara Tığ.

İpi zincir çekerek Tığa sabitledikten sonra Yazma ucuna tutturun. Sık iğne ile başlayıp 7 zincir üzerine 6 tane boncuk alın boncukları kapatın.

boncuklu-demet-cicekli-yazma-oyasi
boncuklu-demet-cicekli-yazma-oyasi

4 zincir orta yuvaya girin ilk boncuğu alın 4 zincir çekin orta yuvaya girin 2. boncuk alın kapatın. Aralarda 4 zincir ile her boncuk arasına girip kapatılıyor.

Bu şekilde sıra ile 3 tane Boncuklu çiçek yaprakları ile Oya Bitirilir. Çiçeklerin her yaprağını ayrı renk boncuklar ile yapacaksanız her çiçek için 6 boncuk gidiyor.

This Post Has 3 Comments

  1. Suna

    Sıralı boncuklu oya modelleri ve tarifleri için çok teşekkür ederim.Ancak ben tunus işi bayan patik modelleri yayınlamanızı istiyorum.

Bir cevap yazın