TEK SIRA İPLİK OYASI YAPIMI

tek-sira-iplik-oyasi-yeni-tarifi
tek-sira-iplik-oyasi-yeni-tarifi

İplik Oyaları Videolu Tarifleri– Bugün sizlere yine Yeni ve Çok sevilen ve beğenilen Sarı Renkli Tek Renkli Tek Sıralı İplik Oyası modelinin yapılışını paylaşıyorum.

Kendisi de Rengi de çok Hoş görünen üstelik Kolay Oyalardan hoşlananlara ya da Acemi olan Tığ Oyalarını çok bilmeyenlere Kolay ve Basit bir İplik Oya Modeli.

basak-misir-modelli-iplik-oyasi
basak-misir-modelli-iplik-oyasi

İsterseniz Bu sayfada yapılışı da olan Kalemle İplik Oyası Tarifini izleyebilirsiniz. Boncuk Oyaları ve İplik Oyaları yanı sıra sayfa da İğne Oyaları,Mekik Oyaları ya da Firkete Oyaları nasıl yapılır? Açıklamalı Çeyizlik Oyalara bakabilirsiniz.

Bugün sabahleyin sizlere Derya hanımın 2017 yılında yayınladığı ama çok şık bir Oya modeli olan Boncukla Çiçekler Oyasını da sizlere sundum.

ceyizlik-tek-sira-iplik-oyalari
ceyizlik-tek-sira-iplik-oyalari

Tığ battısı da aynı Sarı Renkle başlayan Oyanın ilk sırasına 21 numara tığ ve Leylak 555 numara ip ile ipi sabitleyin ve 1 zincir 1 örümcek yapın onun üzerine 10 tane zincir çekin döndürün 4. zincire batın kapatın sık iğne ile omurga gibi dolgu sık iğne ile yapılacak.

8 sık iğne 4 zincir yine dönülür ve bu tarafa da alttan alarak ip alarak 3 lü trabzan sonra  4 zincir yine alltan kapatılır. Videoda sonuna kadar görebilirsiniz.
Tek sıra İplik Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. İKİLİ ZİNCİRLİ ÇİÇEKLİ İPLİK OYASI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*