TEK PARÇA ÖNÜ KAPALI BEBEK YELEK TARİFİ
onu-kapali-tek-parca-bebek-yelek

TEK PARÇA ÖNÜ KAPALI BEBEK YELEK TARİFİ


Tek Parçadan Bebek Yelekleri için size önereceğim Şiş ile yapılma Yanlardan Düğmeli Önü Kapalı Yeni Doğan Bebek Yeleği videolu anlatımlı 1-2 yaşa kadar ilmek sayıları verilmekte.

Videolu tarifte 0-3 ay küçük bebekler de 6 aya kadar giyilen Süveter şeklinde Yelek anlatımı olarak gördüğümüz modeli 1-2 hatta 3 yaşa kadar ilmek sayılarını artırarak yapabilirsiniz.

tek-parcadan-kolay-onu-kapali-bebek-yelegi
tek-parcadan-kolay-onu-kapali-bebek-yelegi

Model Arka etek ucundan başlanarak haraşo olarak örülüyor ve Etek ucu düğmeli bölüm bittikten sonra eksiltme yapılarak Yaka bölümüne kadar yapıldıktan sonra omuzlar ve ön için devam edilip 1 seferde örülüyor.

Şişe 76 ilmek atılarak başlanan Yeni doğan Bebe Yeleğini 1 yaşlar için 86 ilmek 2 yaş için 90 ilmek ile başlanması uygun görülüyor.

2 yaş için 90 ilmek ile başlayanların kesme ilmek sayılarını 15-16 ilmek ile yapabilecekleri bildirilmiş.Tabi bu ipin kalınlığı ve şiş numaralarına göre değişiklik gösterebilir.

Bebek ipinden örülen Önü kapalı Bebek Yelek  genişliği Araka başlama bölümü 31 cm şeklin de.Tabi bu Yeni doğa ölçüsü olduğunu unutmuyoruz.

3,5 numara şiş ve bebe ipi ile 76 ilmek haraşo olarak 15 diş örülür ve her iki yandan 12 ilmek bir taraftan 12 ilmek diğer taratan kesilir.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın