El İşleri TAVUS KUŞU KANATLARI BANYOLAR DA KULLANILAN LİF MODELİ

TAVUS KUŞU KANATLARI BANYOLAR DA KULLANILAN LİF MODELİ

757
tavus-kusu-kanatlari-kare-beyaz-incili-lif
tavus-kusu-kanatlari-kare-beyaz-incili-lif

Tavus Kuşu Kanatları Kare Lif Modeli 2019 Yılı Tasarım Sabun Lifi Nako Bonbon ip ve 2 numara Tığla 22 fıstıktan oluşan Kare Tabana yapılıyor. Çiçekli Kanatların Tarifi ile başlıyoruz.

Kare Tabanı Yıldız tekniği tığ işinden yapılıp kenar örneği ile bitirilip üzerine Tavus Kuşu Kanatları ve Yuvarlak motif üzerine oturtulan Çiçekleri ile süslenmekte.

İlk kanatların yapımına başlamak için 7 zincirden küçük yuvarlak bir kutu yapılıyor.4 zincir ile aynı yere batın bu şekilde araya 2 zincir koyarak 8 tane kutu yapın.

kare-tavus-kusu-kanatli-lif
kare-tavus-kusu-kanatli-lif

4 zincir ile ilk yuvaya 10 lu fıstık yapın Kanatların içinde olan Yaprakların Fıstıkları 10 u olacak.Aralara 4 zincir ile 8 kutunun içini 10 lu trabzanlar ile oldurun.

İpi kesin çiçeğin içindeki kafase ipi sabitleyin 5 zincir çekin er kafase 1 tane sık iğne yapın.araların da 5 zincir olmalı.

KARE KUTULU EL YÜZ VE BEBEK LİF YAPILIŞI

Kare Kutulu El Yüz Bebek Lifi Modeli çalışması sayfam da tarifi de olan başka bir çalışma.

kese-ve-kare-tavus-kusu-kanatlari-lif-yapimi
kese-ve-kare-tavus-kusu-kanatlari-lif-yapimi

3 zincir ile ilk kafese 3 lü trabzan yapın içini bu şekil de 5 trabzan ile doldurun.Trabzanlar 3ü trabzan olacak aralar da zincir yok.Her kutuya 5 adet 3 lü trabzan.Trabzanları 2 sıra yapın.

BATTANİYE MODELİNDEN UYARLANAN MOTİFLİ LİF ÖRGÜSÜ

Motifli Lif Modeli yapılışı da Bu Beyaz Lif modelini bize öğreten Sibel hanımın Tariflerin den biri. Kanalının adı Sibelin Örgü Evi kanalı.Teşekkürler Sibel hanımcım.

beyaz-sabun-lifi-tavus-kusunun-kanadi
beyaz-sabun-lifi-tavus-kusunun-kanadi

Artık kanadın içindeki çiçek ve etrafındaki kafesler bittiğin de kanadı oluşturmak için motifin bir tarafından Fıstıklar ile devam ediliyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz