Tacli-cicek-tig-oyasi


TAÇLI ÇİÇEK TÜLBENT YAZMA OYASI YAPIMI


El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Yazmalara,Tülbentlere Zarif Çiçek Motifli Taçlı Çiçek Tığ Oyası Modeli Yapılışı ve Güzel Büyük Çiçekli Modeli ile Havlu Ucu Oya Modeli olarak ta kullanılır.

Akşam yayınlanan Çiçek Bağı Tığ Oyası modeli de zarif Oya örneği ile bakmak isterseniz onun da Yapım aşamaları Videolu Tarifi ile anlatılıyor.

tacli-cicek-tulbent-yazma-oyasi
tacli-cicek-tulbent-yazma-oyasi

Arada ve Altta yapılan İlk sıra Oyası 3 küçük 1 büyük 3 küçük Sık iğneli Köprüler şeklin de yapılıyor.İlk sıra Yeşil ara modelinde ki ortadaki Büyük Köprülü sık iğne bölümüne en son renkli Pırpırlar yapılıyor.

Koyu Yeşil Tığ battı ve Alt Oya için 1. sırada ip sabitlendikten sonra 3 zincir başına 1 defa 2. tığ battıya bat 1 tane 3 lü trabzan yap 7 zincir çek Oyayı döndür  bir önceki pimpirik tepesine bat kapat 10 zincir çek döndür 4. zincire bat kapat.

İlk sıra yapıldıktan sonra 2. Sırada Motifler yapılır. Motifler için 2-3 renk kullanabileceğiniz gibi tüm Çiçekleri aynı renk ile de yapmanız mümkün.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “TAÇLI ÇİÇEK TÜLBENT YAZMA OYASI YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir