SÜT VE MEYVE SUYU KUTUSUNDAN APARTMAN YAPILIŞI
sut-kutusundan-apartman-yapilisi

SÜT VE MEYVE SUYU KUTUSUNDAN APARTMAN YAPILIŞI


Kartondan,süt yada meyve suyu kutularından ödev yada çocuğumuz için ev yapıcağımız zaman en çok bizi sıkıntıya düşüren şey hangi malzemelerle ve nasıl ev  yapacağımızdır. Sadık ziyaretçileriminde bildiği gibi sitemde ziyaretçilerime kolaylık olması için resimli anlatımı olan içerikler sunmaya çalışırım. Sitemdeki Anlatımların hepsini örgüler hariç kendim resimlere bakarak dilim döndüğünce anlatırım. Geçen yıl oğlum için trafik akışının olduğu bir şehir trafiği anlatan proje ödevi yapmamaız gerekiyordu ve bizde resimdeki gibi Apartmanları meyve suyu kutularından yapmış, yollara ağaçlar ve kartondan adamlar yaparak küçük karton ağaçlarlada trafiği oluşturmuş ve bu ödevden oğlum 100 almıştı. Yaratıcı annenin yaratıcı çocukları her türlü malzemeyi hobi malzemelerimizin içine koyarak zamanı geldiğinde kullanır çocuklarım. Dünde tarihi eser maketi yapma ödevi için benimde biraz yardımımla tariği bir caminin maketini yaptık. Yarın resimlerini çeker sizlerlede paylaşırım. Şimdi konumuza dönersek karton yada kutudan ev yapmak Apartman yapmaktan daha kolaydır. Bende sizlere 2 yada 3 katlı kutudan Apartman yapılışını sunuyorum. Bu etkinlik bize ait değil . Arşivimde olan ve kışın bir blokta gördüğüm bir Kutu Apartman faliyeti. Yapanın eline emeğine sağlık. Siz süt kutusu yada meyve suyu kutusu kullanabilirsiniz zaten resimlerde nasıl yapıldığı görünüyor bende resimlerin altına anladığım kadarıyla nasıl yapılır yazıcam. Buyrun Kutudan Apartman yapımı

kutu-evler (325 x 492)
Süt kutularını ilk önce desenli yada düz renkteki el işi veya fon kağıdıyla kaplayınız. Eğer kırtasiyeden tek yüzeyi yapışkanlı desenli kağıt alırsanız işiniz kolaylaşır.
sut-kutusundan-apartman-yapilisi (325 x 487)
Süt kutusuna zarar vermeden ağzını resimdeki gibi açınız.
sut-kutusundan-apartman-yapilisi-1 (325 x 492)
Apartmanın çatısını süt kutusunun kapağının olduğu yerden yapınız
sut-kutusundan-apartman-yapilisi-2 (325 x 470)
İstediğiniz renk ve çeşitte kağıt kullanarak tabi bu Eva kağıdı olursa süper olur. Pencere ve kapılar çizin ve kesin. Bu pencere ve kapıları,balkonları resimdeki gibi kutuların üstüne apartman şeklini vererek yapıştırınız.

sut-kutusundan-apartman-yapilisi
sut-kutusundan-apartman-yapilisi

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın