SÜT KUTUSUNDAN KUŞ EVİ KULUBE YAPMA
sut-kutusundan-kulube-ev

SÜT KUTUSUNDAN KUŞ EVİ KULUBE YAPMA


Karton ya da benzer şeylerden ev yapanları hep evin çatısını nasıl yapması gerektiği konusunda takılıp kalmışlardır. Bugün sizlerle paylaşacağım Meyve suyu veya Süt kutularından yapılan Klube şeklinde ev yapılışı göreceğiz.

projemizde evin çatısının yapılışı en çok dikkatimi çeken nokta oldu. Aslında burada ki Karton kutu ev maketini kış aylarında kuşlara yuva olması için yapmışlar.

Tabi siz isterseniz aynı amaç için isterseniz kutunun ortasına delik açmadan kapa ve pencere şekilleri oluşturarak ev maketi yapma ödevleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Eğer evinizin balkonuna ve ya bahçesine kuşlar için ev koymak isterseniz daha önce sizlerle paylaştığım Yoğurt kabından kuş evi yapılışı ve Süt Kutusundan Kuş Evi Yapımı sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Gelelim bugün ki küçük klube evimizin maketi nasıl yapılır? Öncelikle malzemelerimizi sıralayalım. Bir adet süt ya da meyve suyu kutusu, kırtasiyelerden satın alabileceğiniz tek yüzeyi desenli diğer yüzeyi yapışkanlı kağıt veya kendiniz yapıştırıcı kullanarak desenli bir kağıtla kaplayabilirsiniz,

Falçata ve ya sivri uçlu bir bıçak, evin çatısı için bir parça oluklu karton ve çatıyı boyamak için akrilik boya.Kolay gelsin.

Son olarak Kuşları Kış Ayların da Lütfen aç bırakmayalım.Tabi Sadece Kuşları değil tüm sokak hayvanlarını

kulube-ev-yapimi-sut-kutusundan

Bir cevap yazın