SONRADAN DİKİLEN BONCUKLU TÜLBENT OYASI

tulbente-dikilen-boncuklu-oya-tarifi
tulbente-dikilen-boncuklu-oya-tarifi

Tülbent kenarına sonradan dikilen Boncuklu Tülbent kenarı Oya Modeli- Videolu anlatımlı Öğretilen Yeni Tülbent,Yemeni ve Yazma Oyası olarak kullanılan modeli buradan görebilirsiniz.

Elde yapılan Oya nasıl Yazma kenarına dikilir? Burada geçen aylarda yayınladığım Kılçıklı İnci Oyası  Modelini ve Tülbent kenarına dikme aşamaları ile başka bir örnek daha görebilirsiniz.

boncuklu-elde-yapilan-dikilen-oya-yapimi
boncuklu-elde-yapilan-dikilen-oya-yapimi

Bugün öğrendiğimiz bu Model için Boncuklar ipe dizildikten sonra model işlenmeye başlanıyor.Sizler kendi Tülbent ya da Yazma modelinizin desenlerine uyu Boncuklar ve Oya ipi ile bu modeli yapabilirsiniz.

Çiçekli Boncuklu Oyaların ortasına Serum halkası denilen Tuhafiyelerde satılan en küçük olan serum halkaların bir boy daha büyük olanlarından almanız gerekiyor.

2018 Oya Örnekleri ve Yapım aşamaları olan Yeni Oya Modelleri için Oyalar yazan bölüme tıklayarak bakabilir anlatılışı olan Modelleri de görebilirsiniz
Boncuklu Tülbent Oya videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. TÜRKAN ŞORAY KİRPİKLİ TIĞ OYASI TARİFİ – Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*