Örgü Modelleri ŞİŞLE BURGULU VE MİNİK ÖRNEKLİ BAYAN PATİĞİ TARİFİ

ŞİŞLE BURGULU VE MİNİK ÖRNEKLİ BAYAN PATİĞİ TARİFİ

834
burgulu-yanlari-mink-ornekli-sis-kadin-patigi
burgulu-yanlari-mink-ornekli-sis-kadin-patigi

Patik modelinin yanlarındaki minik örneği ile Ön Burun tarafına yapılan Burgulu Modeline 2 Şiş ile uygulanan Bu Patiği siz de beğendiniz mi? Beğenenler buyursun  izlesin yapılışını öğrensin.

35-36 Numara Burgulu Minik örnekli Patik için de öneri ” Lastik kısmını 2 numara sisle yapın burgu kısmını 6 burgu yapın yerini de eksiltme var o şekilde devam edin” şeklinde.

Üç Yollu Fıstıklı Şiş Örgü Desen çalışmasını da görmek isterseniz buradan bakınız. Bu modeli ben daha yeni gördüm çok değişik ve güzel.

burgulu-sis-orgu-2-renkli-ceyizik-patik
burgulu-sis-orgu-2-renkli-ceyizik-patik

Tığla da Patik örmek için Lastikli Trabzanlı Bayan Patik modeli zarif modeli ile sizlerin Tığ işi Örme Patik isteyenlerin beğeneceği bir model.

3-burgulu-sis-desenli-bayan-patik
3-burgulu-sis-desenli-bayan-patik

39-40 numara için İlmek sayısını aynı başlayın.Ön burgu ve lastik bölümünü bir kaç sıra daha fazla örün. 3,5 numara Şiş ve 60 ilmekle 38-39 numaraya kadar Patik modeline ilmek atılıyor.

iki-sis-minik-orgulu-2-renkli-burgulu-patik
iki-sis-minik-orgulu-2-renkli-burgulu-patik

Eli biraz gevşek olanlar 37-38 numara için 2,5 numara Şişle örebilirler. Emine hanım 9-10 Yaş Kız çocukları için şöyle önermiş. “45 ilmek başla canım yanlar 15 orta da 15 olur orantılı şekilde ör burguyu da 5 yapabilirsiniz”

Örnek Lastikten sonra 30 sıra 8 burgu ile tamamlanıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz