Menü Kapat
cerceveli-2-renkli-sis-orgu-battaniye

ŞİŞ ÖRGÜ ÇERÇEVELİ BEBEK BATTANİYE YAPIMIŞiş örgü Çerçeveli Baklava desenli, 2 renkli Sarı ve Gri renkler ile örülen Bebek battaniye Tasarımı ve yapımı.

Hem evinizde değerlendirebileceğiniz Diz battaniyesi, TV Battaniyesi olarak ya da koltuğun üzerine güzel bir şal olarak kullanabileceğiniz, çok değişik ve farklı model çalışılmış.

Battaniyenin örümü tamamen Haraşo örgüden oluşuyor. Hiç zorlanmadan ip geçişleri ile hiç uğraşmadan tamamen haraşo örerek, her seferinde gidip dönerek uygulayabileceğiniz bir Battaniye çalışması.

Çerçeveli Bebek battaniyesi Sarı ve Gri renk ile örülüp, çevresine gri renk uyumu çok güzel yakışmış.

baklava-desenli-sis-model-sari-gri-bebek-battaniyesi
baklava-desenli-sis-model-sari-gri-bebek-battaniyesi

Tabii burada siz kendiniz bebeğin cinsiyetine göre ya da sevdiğiniz renklere göre renk uygulaması da yapabilirsiniz.

Kolay ve hızlı örebileceğiniz bir örgü çalışması battaniye yapımında yaklaşık 600 gram ip kullanılmış.50 gram sarı yumaktan, 350 gram kadar gri renkten kullanarak çok daha hafif bir Bebek Battaniyesi elde edilmiş.

Battaniyenin kenarlarında, yine battaniyenin örneğine uygun bir şekilde yeni başlayanların bile uygulayabileceği çok kolay bir battaniye örümü olmuş.

Tek Geçişli Çerçeveli Baklava Modelli Bebek Battaniyesi

Bebek Battaniyelerin de kullanılan bu model aynı zamanda Erkek çocuklara Süveter ya da Hırka çalışmaları için de çok uygun bir model. Bir hanımefendi patik modeli yapmış ve çok güzel olduğunu da yorumlarda belirtmiş.

cerceveli-baklavali-orgu-battaniye
cerceveli-baklavali-orgu-battaniye

Kilim desenli Battaniye gibi görünümüyle evde kullanılan örgülere de uygun olabilir, tabi Burada kullandığımız iplerde çok önemli.

Modelin yapımında çok sevilerek kullanılan, çeşitli örgüler de sizin de kullanabileceğiniz Nako vizon sarı ve füme rengi gri ip kullanılmış.

sari-baklavali-orgulu-gri-battaniye
sari-baklavali-orgulu-gri-battaniye

Bu renkler Erkek bebek battaniyesine göre yapılmış, renkler değiştiğinde kız bebek battaniyesi için de kullanılabilir bir örnek.

Battaniyenin ortası modelli ve iki renkli yapılırken, çevresi pirinç örgü örneği ile kenarı başlıyor, daha sonra model kurumlar geçiyor geçiyor.

Şiş Örgüde Kaç İlmekle Bebek Battaniyesi Başlanır?

Bu kalınlıkta bir İp, bu genişlikte bir bebek battaniyesi için 183 adet ilmek atılarak, pirinç modeli yapmak için bir gri ile ile başlanır.

sis-battaniye-baklava-deseni-uygulamasi
sis-battaniye-baklava-deseni-uygulamasi

Gri renk ile battaniye kenar lastiği örümü bittikten sonra modele geçmeden önce sağ tarafta 10 ilmek, sol tarafta 10 ilmek gri renk ile devam edecek.

Ortadaki kalan 163 ilmek ise sarı ve gri renk ile baklava deseni oluşturularak model ilerleyecek.

sis-model-orgude-baklava-modeli-battaniye
sis-model-orgude-baklava-modeli-battaniye

Yani sevgili Işıl Hanım modeli örneğini 10 un katları ve ayrıca 3 ilmek katarak kurulumunu,yapılış detaylarını ve son olarak Battaniye Çevresine Model yapılışı ile güzel bir model sunmuş.

gri-cerceveli-sis-model-battaniye
gri-cerceveli-sis-model-battaniye

Bu güzel modeli örneği bizi anlatan isim Işıl Balaban. Kendisinin örgü tasarım adlı kanalından Paylaştığınız model için kendisine emeklilerine Çok teşekkür ederiz.

Ayrıca Örgü Tasarım Dergisi Satın Almak isteyen Arkadaşlar “Işıl Balaban Örgü Tasarım Dergisi Satın Almak” diye Google yazarak ulaşabilirsiniz.

Çerçevesi Pirinç Örgülü Şişle Baklava Örnekli, 2 Renkli Bebek Battaniyesi Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir