Menü Kapat

2018-ebruli-yaprakli-sal-tarifi

ŞİŞ İLE EBRULİ YAPRAKLI ŞAL TARİFİ2018 Şallar-Geçen Yıl da çok sevilen Şal Modellerinden olan Ebruli Yapraklı Şiş Örgü Şal Modellerinden Güzel bir Örgü Şal Tasarımı Videolu yapımı.

Ebruli Akıllı İple Şal örmek için Model için kullanılan ipler Alize angora gold renk 4686 batik. 62 krem 2 şer adet 4 no şiş gerekiyor.

Toplam 4 yumak ip giden Şal Modelinin detaylarını videolu anlatımlı çalışmada görebilirsiniz. İlk olarak Düz renk ile 138 ilmek atılır ilk sıra son 3 ilmek kalıncaya kadar haraşo örülür.

yaprakli-ebruli-2018-sal-tasarimi
yaprakli-ebruli-2018-sal-tasarimi

135 ilmek haraşo yapıldıktan sonra Son kalan  3 ilmek  kesilerek birlikte örülür ve eksiltme yapılır.Bu Örgü boyunca son 3 ilmek üzerinde yapılır.

2. sırayı da aynı renk ile sıra sonuna kadar Düz olarak örüyoruz. 3. sırada Renkli ipe geçip  69 ilmek düz örülür geri dönülür 66 ilmek haraşo yapılır son 3 ilmek bırakılır tekrar geri dönülür ve Yaprak motifi yapılmaya başlanır.

63 ilmek örün geri dönün 60 ilmek örülür son 3 ilmek bırakılarak tekrar dönülür.Bunların detayları videoda ve örerken not alırsanız diğer yaprakları ördüğünüz de zorluk çekmezsiniz.

Ebruli Yapraklı Şal Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir