ŞİŞ FISTIKLI ÖRGÜLÜ BİSİKLET YAKA BEBEK HIRKA
sis-fistikli-bebek-hirka-tam-anltimli-tarifi

ŞİŞ FISTIKLI ÖRGÜLÜ BİSİKLET YAKA BEBEK HIRKA


Önü arkası, Her yeri Fıstık örnekli şiş örgü Bisiklet Yaka Bebek Hırka Modeli tarifi.

Malzemeleri:2 yumak bebe yünü ip-3.5 numara şiş yaka kısmı için- Beden kısmı için 3.5-4 numara şiş.Fıstık yapımı için 2.5 mm tığ ve 4 düğme.

Şiş örgüler de Nup Fıstık tekniği dediğimiz fıstık örgüsü ile Hırkanın kolları, önleri, arkası tamamı aynı model ile Örülmüş.

Modelin kollarını ve arkasını düz örgü ile, önlerini fıstık ile de yapabilirsiniz. Aynı şekilde modelin tamamını da fıstıklı model uygulayabilirsiniz.

fistikli-sis-modelli-fistikli-hirka
fistikli-sis-modelli-fistikli-hirka

Tarifi gösterilen Hırkanın boyutu 1 ve 1 buçuk yaş bebekler için. Ancak 2 yaş, 3 yaş ve üstü çocuklar içinde Şiş İşi Fıstıklı Hırka nasıl büyütülür? anlatılmakta.

Hırka Alize Baby Best bambu karışımlı ip ile örülüyor, renk numarası 310. Hırkanın yaka kısmında hazır Tekstil ürünlerinde kullanılan lastik tekniği uygulanıyor.

Daha sonra Roba kısmı, her iki kolu ve gövdesi ile Hırka tamamlanıyor. Hırkanın Tamamı Fıstıklı Şiş Örgü.

Yakın kısmında 3,5 numara, beden kısmında 3.75 ya da 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Bu model anlatımda beden 3.75 no şiş ile örülür.

Hırkanın kollarını yaparken misinalı şiş kullanırsanız çok daha rahat edersiniz. Çünkü şiş üstünde çok fazla ilmek toplanacak, bu sizi biraz zorlayabilir.

2,5 milim ,4 numara tığ ile Şiş Fıstıklar yapılmakta.Bu şekilde Tığla daha kabarık,sağlam ve kolay oluyor.

Şiş Örgü Fıstıklı Yuvarlak Yakalı Bebek Hırka Roba Ayrımları ve Başlama

3,5 no şiş ile Yakayı Örmeye Tekstil Tipi Lastik tekniği ile başlanır, bunun için 85 ilmek atılır.

Yaka lastiğinin son sırasında bir ilik açın. 7 sıra Tekstil lastik yaptıktan sonra Robanın ilmek ön,arka ve kol ayrımlarına geçilir.

3,5 no şiş ile yakaya başlanmıştı. Roba ayrımları ve model kurmaya 3.75 şiş ile devam edilir. 4 numara şiş te kullanılır.

bej-fistikli-bebek-hirka-sisle
bej-fistikli-bebek-hirka-sisle

17 ilmek ön,2 ilmek ara ilmekler, 9 ilmek kol,2 ilmek ara, 25 ilmek arka, 2 ilmek araya,9 ilmek kol, 2 ara ve yine 17 ilmek Öne ayrılır. Her iki kenarda 6’şar ilmek Haroşa örgü olarak Pat olarak yapılır.

Robadaki artırmalar 20 defa yapılmış. 2 yaş bebekler için de yine 85 ilmek başlayarak Artırma sayısını 21 kez arttırma uygulayabilirsiniz.

fistikli-hirka-roba
fistikli-hirka-roba

3 yaş çocuk Hırkaları örmek için de 87 ilmek ile başlayabilirsiniz. Arttırmasını 22 kez uyguladıktan sonra, bedeni bir iki sıra fıstık daha fazla yaparsanız Büyük Çocuk Hırkası elde edersiniz.

Fıstıkları yerleştirmeye başladığınızda önde İki Fıstık kolda İki Fıstık arkada 3 fıstık diğer kol da yine iki önde yine iki fıstık oluyor.

Ön taraftan arka taraftan ters örgü ile 7 sıra daha örülüp tekrar bir sıra fıstık yerleştirilir, burada artırmalarda devam edilir.

Fıstıklı Şiş Örgü Hırkanın Kolları, Gövdesi

Kollar 51 ilmek 1 sıra önden düz, bir sıra arkadan ter örgü yapılarak örülmeye başlanır. Bu şekilde Fıstıklar arasındaki 7 sıra tamamlanmış oluyor.

Tekrar fıstık örneği koyarak örgüyü, kolu örmeye devam edin. Kol bitimine kadar 1 sıra 5 fıstık,1 sıra 6 fıstık şeklinde ilerlenir.

kollar-fistikli-hirka
kollar-fistikli-hirka

Kol örülürken 15 sıraya geldiğinizde sağdan ve soldan 1’er ilmek eksiltilir. 25. sıraya geldiğinizde tekrar 1 er ilmek eksiltme yapın.

Koldan başlayıp bilek kısmına kadar Toplamda 6 sıra fıstık olduktan sonra, kol lastiklerini yaparak her iki kolu da aynı şekilde örüp tamamlayın.

sisle-nup-fistikli-bisiklet-yaka-bebek-hirka
sisle-nup-fistikli-bisiklet-yaka-bebek-hirka

Kollar her iki kenarından 0 dikiş yapılarak ilmeklerin arasından dikilir ve Hırka Bedeni örülerek Lastik İle Bitirilir.

Çakır Örgü Kanalına Hırka Tarifi için Çok Teşekkürler.

Şiş Fıstıklı Bej Renkli Bebek Hırka Videosu

Bir cevap yazın