Menü Kapat

sirti-pencereli-ebruli-2-yas-kiz-elbise-sisle

SIRTI PENCERELİ MODELLİ 2 YAŞ EBRULİ ŞİŞ ELBİSE YAPIMISırtı Pencereli Fırfırlı Kolsuz Batik 2 Yaş Kız Çocuk Elbise Yapılışı. Şiş örgü ile Pratik Kız Çocuk Elbise Modeli Tarifi.

Kullanılan Malzemeler: Himalaya Mona ip 2 adet 100 gram Yumak (260 metre)-Renk no: 22104. 5 numara Şiş. Ebruli Himalaya İp dışında aynı kalınlığa sahip olan Farklı ipler hatta Yazlık İpler de kullanabilirsiniz.

Tüm tek paradan yapılan Elbise Ön ve Arkası ayrı olarak değil bir bütün olarak Etek ucundan başlanıyor.190 ilmek ile 4 diş haraşo yapılır.

Geri kalan bölümü 23 cm uzunluk olana kadar düz örgü ile örülür.Etek boyunun daha uzun ya da kısa olmasını bu 23 cm belirler.

kolsuz-orgu-kolay-kiz-bebek-elbise-yapimi
kolsuz-orgu-kolay-kiz-bebek-elbise-yapimi

Uzun Etekli Çocuk Elbise için 23 cm den daha uzun ya da Kısa Etekli Kız Çocuk Elbise yapmak için 23 cm den daha az örün.

Bel kısmına gelindiğin de 1 ters 1 düz lastiğe geçilir. Bunun için ilmek sayısını yarıya düşürülecek.Düzler ve Tersler çift alınarak yapılacak.

MİNİKLERE MİNİK ÖRNEKLİ ÖRGÜLER VE TARİFLERİ

2 Yaşında Kız Örgü Elbiseyi Düz renk ve Modelli yapmak isteyenlere bu 3 Tane Minik Örgüler Örnekleri Tariflerini öneririm.

Bütün ilmekleri çift alarak ilmek sayısını yarıya indirdikten sonra Kalan 95 ilmek Bel lastik kısmı olana kadar 1 ters 1 düz örülür.

arkasi-pencereli-batik-2-yas-orgu-bebek-elbise
arkasi-pencereli-batik-2-yas-orgu-bebek-elbise

Bel kısmını 7 cm kadar yaptıktan sonra Elbisenin üst bölümü hem Ön arka ayrımı he birleştirmesi ile model devam ediyor. Detaylar videoda bulunuyor

1 Comment

  1. Geri bildirim: ÖRGÜDE YAN YAPILAN BEBEK YELEĞİ KIZ VE ERKEK BEBEKLERE TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir