ŞİRİN AYI FİGÜRLÜ BEBEK SÜVETER YAPIMI

Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yelek Örnekleri

Ayıcıklı Bebek Örgülerine bu sefer Tığla Ayıcıklı Bebek Süveteri yapımı ile devam edelim istedim. Burada ki Ayı Örgü Figürü tam olarak yapılmakta.

ayi-figurlu-suveter-orme
ayi-figurlu-suveter-orme

Yakadan başlıyoruz ve artırma bölümlerine ayırdıktan sonra kol kenarlarından artışları yapıyoruz.Artırmalar yeterli uzunlukta olduğun da bedeni istediğimiz uzunlukta bitiriyoruz.

orgu-figurlu-yelek-suveterler
orgu-figurlu-yelek-suveterler

Süveter yandan düğmeli Ayıcıklı Yeleklerin Tığ ile yapılan Düğmeli Süveter modeli oluyor.Yeleğin arkası sadece trabzan olurken ön de 3 sıra örnek konuluyor.

Örme Bebek Süveteri Ören Bayan Super Baby akrilik ip ile yapılıp 3,5 numara Tığla 7 zincir çekilerek başlanıyor. Ayraç takılıp 18 zincir çekin yine ayraç takın.

Örgü Bebek Hırkası Yapılışı videolu

Arka için de 28 zincir sonra ayra takın.Tekrar 1 zincir ve ayraç takılır 28. Burayı iyi izleyin zincir 45 c uzunlukta oluyor. zincirle bitirilir.

yandan-dugmeli-ayili-bebek-suveter-modeli
yandan-dugmeli-ayili-bebek-suveter-modeli

Üst trbzanları yaparken kol,omuz,ön ve arka ayrımı yapılan yerler de artırma uygulanır. Her birinde 1 artış yapacaksınız.Örgü Aşkım Benbeğim’e çok Teşekkürler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir