Örgü Modelleri SIRALI YAVRU PITIRCIKLI TIĞ OYASI

SIRALI YAVRU PITIRCIKLI TIĞ OYASI

1431
sirali-yavru-pitircikli-oya
sirali-yavru-pitircikli-oya

Sıralı 2 renkli Yavru Pıtırcıklı Tığ Oyası Açıklamalı Videolu yapımı ile 2 renkten oluşan Kolay Oya Modelleri arayan Arkadaşlar için.

Sizler,yapacak olan Hanımlar kendi Yaza ya da Yemeni modelinizin Rengine uygun 2 renk Oya iplikleri ve 22 numara Tığla Modeli yapabilirsiniz.

yavru-pitircikli-tig-oyasi
yavru-pitircikli-tig-oyasi

Tığ Oyası 3 sıradan oluşuyor ve ilk olarak Mor iplik ile 5 zincir çekilir tığın üzerine 2 kez dolanır 2 kutu atlanır kutunun içine batılır kapatılır ve 4 lü çekilen 1 tek trabzan yapılır 4 zincir çekilir yapılan yuvanın içine batılır minik pıtırcık yapılır ve toplam 6 tane sık iğne 7. sık iğne kapatılır.

İlk sıra aynı işlem yapılarak tamamlanır ve Beyaz iple 2. sıraya başlanır. Minik pıtırcıklar dan oluşan yuvanın içine Beyaz ip sabitlenir 3 zincir çekilir aynı yuvaya toplam 4 tane 2 li trabzan yapılır sık iğne ile sabitlenir aynı işlem sıra boyunca yapılır ve 3. sraya başlanır.

3. Sıra ve devamını daha detaylı anlamak ve izlemek için Alttaki Videolu Oya yapımına bakabilir en son yayınlanan Tığ Oyası İncili Salıncak Modeli yapılışı da burada.

Yavru Pıtırcıklı Tığ Oyası Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz