Örgü Modelleri SIRALI MOTİFLİ ÖRNEK İLE BAYAN YELEK TARİFLERİ

SIRALI MOTİFLİ ÖRNEK İLE BAYAN YELEK TARİFLERİ

401
sirali-motifli-kadin-yelegi-orgu
sirali-motifli-kadin-yelegi-orgu

Bu örnek sadece Bayan Yelek örneği olarak yapılmıyor.Sıralı Motifli Yelek Modeli Zarif Şal Örgülerinde de aynı şıklıkta harika modeller yapabileceğiniz bir Örgü.

Örnek çıkarmada kullanılan ip ile Angora tarzındaki ipin farkını sizler de görüyorsunuz. Örgüleri doğru ve kaliteli ipler ile yaptığımız da Motifler daha şahane ve kaliteli görünüyor.

Nazara Örgüler,Danteller ve Modelleri yayınlandığı 117 tane modelin bulunduğu sayfada Harika Tığ örgüleri ile Modeller Tariflerini görebilirsiniz.

sirali-motifli-kadin-yelegi-orgu
sirali-motifli-kadin-yelegi-orgu

Alize Angora Gol ip ve 3 numara Tığla Yelek örneğinin motifi daha önceden yapılan Krem rengin de kullanılmış. 3 Numara Tığla gayet Zarif bir Örgü olmuş.

Örneğin başlaması zincir üzerine kurulmuş yeterli zinciri çektikten sonra örneğe başlayabilirsiniz. Her model için 7 zincir kullanılıyor.

Zinciri bitirince geride kalan 4. zincire batın aynı yere zincir ile birlikte 3  trabzan yapın. 4 zincir çekin 6 zincir atlayın 7 zincire 5 tane 2 li trabzan yapın.

İlk kenar modeli olduğu için 3 sonrasında bu sırada arada 7 zincir ile her yuvaya 5 tane 2 li trabzanlar kuruluyor.İlk sıra böyle.

2. sıraya 4 zincir ile başlayın. ilk trabzanın tepesine 2 tane trabzan aralarında 1 zincir olan trabzan yapın. 2 zincir bir sonraki trabzanların ilkine batın arada 1 zincir olacak .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz