Menü Kapat
sirali-fistikli-orumcekli-lif-modeli

SIRALI FISTIKLI ÖRÜMCEKLİ LİF MODELİ TARİFİBir sıra Fıstıklar bir sıra Örümcek modeli ile örülen 3 Renkli Lif Modeli yapımı Videolu örneği kolay ve güzel olan Bana göre Baharlık Örgü Battaniyeler,Şal ve Etoller  içinde kullanabileceğiniz Örneği birlikte öğrenelim.

3 numara şiş 3 renk Lif ipi ile Kare ya da Dikdörtgen,Uzun Liflerde örebileceğiniz Model kolay ve Tığ işini çabuk öğrenmek güzel modeller örmek isteyen Acemi hanımlara da tavsiye ederim.

3renkli-fistikli-dikdortgen-lif
3renkli-fistikli-dikdortgen-lif

Pembe iple başlanan Dikdörtgen Lif için   3 zincir çekin ilmeği uzatın ipi tığın üzerine alın 2. zincire batıp fıstığı oluşturun 1 zincir çekin örümcek yapın 1 zincir çekin tekrar fıstık yapın.

Simli İpler ile Şal modeli de çok güzel olan bu modelde ilk sırada Sıralı Fıstıklar yapılır. Fıstıklar 10 tane olacak şekilde yapılır.Ancak bu ölçü ve genişlik Lifler için Battaniyeler,Şaş ya da Etoller için istenilen genişliğe göre Fıstık yapılacak.

Midyeler Bere yapılışı ise az önce sizler için yayınladığım Şiş ile örülen değişik modeli ile Bayan Beresi Tarifi olup buradan ulaşabilirsiniz.
Lif anlatım videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: GÜLLÜ HAVLU OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir