SIRALI ÇİÇEKLİ YELEK ANLATIMI
sirali-cicekli-tig-yelek

SIRALI ÇİÇEKLİ YELEK ANLATIMI


Önceki Aylar da Yelek Modelini sunduğum Bugün Yelek Modeli Anlatımı sunulan Sıralı Çiçekli Yelek Modeli Yaz Kış Tığ Örgüler de kullanabileceğiniz Kenar Oyalı Bayan,Gelin Yeleği Tarifi.

Etol ve Şallar içinde Her Mevsime uygun Modeller de örebileceğiniz Tek renkli Sıralı Çiçekli Yelek Örneği için 3 numara Tığ Alize Angora Gold iplik kullanılıyor.

Örneğin Ters yüzü de aynı görünüme sahip olduğu için Modeli çok rahat Örgü Tığ İşi Giysiler de kullanabilirsiniz.Mavi örnek anlatımı için daha kalın Tığ ipi kullanılmış.

sirali-cicekler-yelek-modeli-yapimi
sirali-cicekler-yelek-modeli-yapimi

Gerektiği kadar zincir çekilir 5 zincir ilave edilir 4. zincire batılır sık iğne örer gibi delik yapılır 5 zincir 4. zincire batılır bu şekilde 3 delik yapılır.

İlk sıra 5 zincir çekilir 4. zincire sık iğne ile kapatılır yine 5 zincir yine 4. zincire sık iğne şeklinde ilk sıra bitince 8 zincir örgü ters yöne döndürülür ilk deliğe batılır sabitlenir 5 zincir bir sonraki boşluğa sık iğne 4 zincir 1 pimpirik yuvaya 4 trabzan.

Model böyle başlıyor ve videoda 3. sıra ve devamı gösteriliyor. Günün Nazarca Tığ Oyalarını de merak edenlere Çiçek Bağı Yazma Oyasına bakabilirsiniz.
Sıralı Çiçekli Yelek Videosu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın