sirali-cicekli-tig-yelek


SIRALI ÇİÇEKLİ YELEK ANLATIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yelek Örnekleri

Önceki Aylar da Yelek Modelini sunduğum Bugün Yelek Modeli Anlatımı sunulan Sıralı Çiçekli Yelek Modeli Yaz Kış Tığ Örgüler de kullanabileceğiniz Kenar Oyalı Bayan,Gelin Yeleği Tarifi.

Etol ve Şallar içinde Her Mevsime uygun Modeller de örebileceğiniz Tek renkli Sıralı Çiçekli Yelek Örneği için 3 numara Tığ Alize Angora Gold iplik kullanılıyor.

Örneğin Ters yüzü de aynı görünüme sahip olduğu için Modeli çok rahat Örgü Tığ İşi Giysiler de kullanabilirsiniz.Mavi örnek anlatımı için daha kalın Tığ ipi kullanılmış.

sirali-cicekler-yelek-modeli-yapimi
sirali-cicekler-yelek-modeli-yapimi

Gerektiği kadar zincir çekilir 5 zincir ilave edilir 4. zincire batılır sık iğne örer gibi delik yapılır 5 zincir 4. zincire batılır bu şekilde 3 delik yapılır.

İlk sıra 5 zincir çekilir 4. zincire sık iğne ile kapatılır yine 5 zincir yine 4. zincire sık iğne şeklinde ilk sıra bitince 8 zincir örgü ters yöne döndürülür ilk deliğe batılır sabitlenir 5 zincir bir sonraki boşluğa sık iğne 4 zincir 1 pimpirik yuvaya 4 trabzan.

Model böyle başlıyor ve videoda 3. sıra ve devamı gösteriliyor. Günün Nazarca Tığ Oyalarını de merak edenlere Çiçek Bağı Yazma Oyasına bakabilirsiniz.
Sıralı Çiçekli Yelek Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “SIRALI ÇİÇEKLİ YELEK ANLATIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir