Örgü Modelleri Bebek Örgüleri SİNEK KANADI ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE MODELLER

SİNEK KANADI ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE MODELLER

1102
Nazarca-sinek-kanadi-sis-orgu-sesli-anlatim
Nazarca-sinek-kanadi-sis-orgu-sesli-anlatim

Örgülerinizi güzelleştirecek Kolay bir örnek arayışında olanlara Sinek kanadı örgü modelinin anlatımlı güzel tarifi ile kolay ve şık bir örnek modeli sunuyoruz.

Örgü sinek kanadı modeli yörelere göre Kuş kanadı, Kelebek kanadı örgü modeli gibi farklı isimler ile de bilinen hafif kabarık minik örnekli, kabarık desenli Çok şık bir örgü modeli.

orgu-sinek-kanadi-model-yapilisi
orgu-sinek-kanadi-model-yapilisi

Sevgili Cansel’in örgü dünyası kanalına ait olan modeli Cansel Hanım iki renk ile çalışarak, iki motif üzerinden bizlere modeli göstermiş.

Angora simli iple model o kadar çok şık olmuş.Cilveli lastik tekniği bir arada uygulanarak çok şahane bir örgü görüntüsü elde edilmiş.

Mavi simli renkli ip ile yapıldığında modelde altına Cilveli lastik tekniği uygulanmadan modele başlanmıştır.Yani lastikli veya lastiksiz Sinek kanadı modelini örgülerde kullanabilirsiniz.

sinek-kanadi-orgusu
sinek-kanadi-orgusu

Yapılışı çok kolay bu örneği örgü Örmeye yeni başlayan Hanımlar da bu modeli rahatlıkla izleyip, yapabilirler.

Bebek örgülerinde güzel örgü modeli için bu örneği 4 ilmek ve katları olarak atabilirsiniz.En sona geldiğimizde iki kenar ilmekleri ilave ediniz. Bu şekilde yapıldığında model tam olarak denk geliyor.

sisle-sinek-kanadi-model-yapilisi
sisle-sinek-kanadi-model-yapilisi

Bu örneği Robalı yelek modellerin de örneği kullanacak olanlara Geniş ilmek Artırmalı Roba çalışmasını tavsiye ederim. O bahsettiğim Roba yapılışı için de buradan tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatım Canselin Örgü Dünyası Kanalına Aittir.

Örgü Sinek Kanadı Model Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz