SELİLÜTE NE İYİ GELİR
Selilütle Mücadele

SELİLÜTE NE İYİ GELİR


Selülit kadınların hiç başlarına gelmesini istemeyecekleri şeylerin en ön sıralarında yer almaktadır. Selülit derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde portakal kabuğu görüntüsü şeklinde bir görüntü oluşturan yağ birikimidir. Selülitten kurtulmak için kadınlar genellikle anti selülit diyeti ile kusursuz ve güzel görünümlü bir vücut tipine sahip olmak isterler. Hakikaten de selülit görüntü itibariyle kişinin vücudunda hoş bir görüntü oluşturmamaktadır.

anti selülit diyetianti selülit diyeti

Anti selülit diyeti uygulamasına başlamak için en önemli unsurların başında vücuda su alınması gerekmektedir. Gün boyunca yeterli miktarda su içilmesi gerekmektedir. Su selülitin en büyük düşmanıdır. Metebolizmanın hızlandırılması da selülitin yok edilmesi için gerekli ve önem verilmesi gereken ayrıntıların yine en ön sıralarında yerini almaktadır. Metebolizmayı hızlandırmak için yardımcı besin maddelerinden gerekli yardım alınabilmektedir.

Bunun için en güzel çözüm yollarından birisi de gün içerisinde yeşil çaydan gerekli takviyeyi rahatlıkla alabilme şansımız bulunmaktadır. Yeşil çayın vücudumuz için önemli bir unsuru bulunmaktadır. Yine gün içerisinde kuru kayısı, badem ve incir gibi küçük atıştırmalık yenilerek vücudumuzun direncini ve metabolizmamızı canlandırmak için gerekli yardımı alabiliriz. Selülitten kurtulmak ve vücudumuza fit bir görüntü elde edebilmek için yediğimiz ve içtiğimiz gıdalara özellikle dikkat etmek gerekmektedir.

This Post Has 2 Comments

  1. kamile

    Yaz geldi geliyor yazın denize rahat girebilmek ve mini eteklerimi,şortlarımı giyebilmek için acilen selülitlerimden kurtulmak için burdaki denilenleri 3 haftadır uyguluyorum.Birde ipek kese ile her duş ve banyo sonrası selülütlü bölgeleri ovarak masaj yapıyorum.Çok su içerek vücudumdaki toksinleride atıyorum.Kızlar sakın çay,kola,neskafe gibi içecekleri çok tüketmeyin selülit yapıyor.Bacakları sertleştirmek,bacakları gergin hale getirmek için deneyin

    1. admin

      Selülit malesef bayanların en büyük sorunu.Kilo alıp vermekten,sigaradan,düzensiz ve sağlıksız beslenmeden,az su tüketmek ve haraketsiz bir hayat sürmek selülüt için başlıca sebebler.Kaya tuzu kullanarak haftada bir bacaklarını kaya tuzu ile ovan kadınları duydum işe yarıyormu denemek gerek.

Bir cevap yazın