seker-pembeli-yelek-ornegi-tig-modeli

ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ YELEK TARİFİ

Angora Tarzı ip ve 5 numara Tığ ile yapılan Şeker Pembe Renkli Tığ işi Yelek Modeli Rengi ve Yumuşak modeli ile kabarık Puf çiçekli Örneği İle Yelekler için Videolu tarifi.

Model düz zincir üzerine kurulduğu için ilk etapta İstediğiniz uzunlukta zincir çekip ilk sırayı örmek için 5 zincir çekilir 4 zincir atlanarak 2 li trabzan yapılır.

seker-pembe-tig-isi-model-tarifi
seker-pembe-tig-isi-model-tarifi

Başına ip dolayın 2 tane zincir atlayın 3. zincire batın 2 li trabzan 1 zincir aynı yere tekrar 1 2 li trabzan daha bu şekilde ilk sırayı bunu tekrarlayarak tamamlıyoruz.

İstediğiniz genişlikte Bantı trabzan ile yaptıktan sonra 5 zincir çekin hemen dibindeki yuvaya batıp İkili trabzan yapın ve hiç zincir çekmeden 1 kafes atlayıp yandaki yuvaya İkili trabzan 1 zincir aynı yere yine trabzan.

Modelin başlama aşamasını sizin için biraz yazdı detaylı anlatımı videodan öğrenebilir ya da burada ki Kirazlı İncili Havlu Modelinin de yapım aşamalarını görebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ YELEK TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir